Sve vijesti

Najnovije vijesti

Sport02/03/2021

"BAJERNU" PRIPALA DRAMA U ''PIONIRU''

BIJELJINA, 2. MARTA /SRNA/ - "Crvena zvezda" poražena je u elitnom košarkaškom takmičenju i od "Bajerna" rezultatom 76:78.

Odlična utakmica, puna preokreta, drama u finišu, ali i novi, 20. poraz "Crvene zvezde" u elitnom košarkaškom takmičenju i draga pobjeda za Andreu Trinkijerija.

Od početka susreta, Bavarci su imali kontrolu i "Crvena zvezda" je sve vrijeme bila u minusu, nije bilo mnogo poena, pa je tako prva četvrtina završena vođstvom minhenskog tima 15:10.

Međutim, crveno-bijeli furiozno počinju drugu dionicu i za manje od pet minuta preokreću situaciju na semaforu u svoju korist. Veoma sigurnom igrom, Beograđani na pauzu odlaze s prednošću od četiri poena razlike - 35:31, dobivši drugu četvrtinu rezultatom 25:16. Sjajno su u tom periodu igrali Džordan Lojd i Kori Volden.

Jeste "Bajern" na startu treće dionice napravio seriju 5:0, međutim uzvraća "Zvezda" sa 8:0, ne ispušta prednost i uvećava je sve do maksimalnih plus deset - 51:41 u jednom trenutku. Ipak, na posljednji mali odmor se odlazi sa plus sedam u korist crveno-bijelih - 57:50.

Varirala je prednost Beograđana u posljednjoj četvrtini od plus tri, do plus osam, da bi kod rezultata 68:62 za srpskog prvaka, na tri minuta prije kraja, "Bajern" napravio seriju 8:0 i poveo sa 70:68. Drama je uslijedila - "Zvezda" pogađa "tricu", "Bajern" uzvraća sa dvije zaredom, domaćin to nije uspio da isprati, bilo je smušenosti i promašaja, pa su Bavarci slavili na kraju rezultatom 78:76.

Najefikasniji kod pobjednika je bio Boldvin sa 27 poena, Rejnolds je dodao 13, a Lučić još 10 poena, dok su se kod "Zvezde" istakli Lojd sa 26, Volden sa 15 i Dobrić sa 13 poena.

"Crvenu zvezdu", nakon novog poraza, čak 20. u Evroligi, ove sezone, u petak očekuje gostovanje kod "Olimpijakosa".

Večeras je odigrano još šest susreta ovog kola, favoriti su bili sigurni i opravdali takav nadimak, što se odnosi na "Zenit", "Efes", "Žalgiris", "Barsu" i "CSKA", dok smo veliko iznenađenje vidjeli u Moskvi, gdje je najslabiji tim ove sezone, "Himki", savladao jednog od kandidata za "fajnal-for", ekipu "Reala" iz Madrida.

Evroliga, 27. kolo, danas: "Himki" - "Real Madrid" 78:77, "Zenit" - "Alba" 87:71, "Anadolu" Efes - "Valensija" 99:83, "Žalgiris" - "Asvel" 85:75, "Panatinaikos" - "Barselona" 77:85, "Makabi" - "CSKA" Moskva 80:84 i "Crvena zvezda" - "Bajern" 76:78

Sutra se od 19.00 časova sastaju "Baskonija" - "Olimpijakos", a od 20.45 časova "Olimpija" Milano - "Fenerbahče".

Tabela: "Barselona" 19-8, "CSKA" Moskva 18-8, "Olimpija" Milano 17-9, "Bajern" 17-10, "Real Madrid" 16-11, "Fenerbahče" 15-11, "Zenit" i "Anadolu" Efes 16-10, "Žalgiris" 15-12, "Valensija" 14-13, "Baskonija" 13-13, "Asvel" 12-15, "Olimpijakos" 11-15, "Makabi" 10-15, "Panatinaikos" 9-16, "Alba" 9-18, "Crvena zvezda" 7-20 i "Himki" 3-23.