Sve vijesti

Najnovije vijesti

Sport02/03/2021

"SITI" U FINIŠU DO UBJEDLJIVE POBJEDE NA "VULVSIMA"

BIJELJINA, 2. MARTA /SRNA/ - Na otvaranju 29. kola Premijer lige "Mančester Siti" imao je ubjedljivu pobjedu na "Vulverhempton vonderers" 4:1.

Mirisalo je na potencijalno iznenađenje, kad je "Vulverhempton" izjednačio, ali jak karakter su pokazali igrači Pepa Gvardiole.

Nije dobro krenulo po "vukove", pošto su se našli u rezultatskom zaostatku već poslije 15 minuta igre i to zahvaljujući nesrećnom auto-golu defanzivca Vulvsa, Leandera Dendonkera.

Uzbuđenja nije bilo sve do finiša prvog poluvremena, kad je VAR najprije poništio gol štopera "Sitija" Laporta, da bi se u nadoknadi vremena istakao golman "Vulverhemptona" Rui Patrisio, odlično odbranivši pokušaj glavom Bernarda Silve, pa je domaćin morao da se zadovolji minimalnom prednošću.

Uzbuđenja nije bilo na startu drugog poluvremena, sve do 61. minuta, kada Žoao Mutinjo odlično izvodi slobodan udarac, Konor Koudi sjajno skače, vara golmana Edersona i donosi "Vulvsima" izjednačenje.

U posljednjih desetak minuta, "Građani" ipak dolaze do novog trijumfa sa još tri gola. Najprije je Gabrijel Žezus u 80. minutu donio 2:1, da bi u 90. minutu Rijad Marez postigao treći pogodak. Tu nije bio kraj, pošto duboko u nadoknadi, Žezus još jednim golom postavlja konačnih 4:1.

"Mančester Siti" je tako produžio niz bez poraza na 28 utakmica u svim takmičenjima, a ovo im je bila 21. pobjeda u toj seriji, s kojom su otišli na +15 na 1. mjestu tabele, barem privremeno.

Premijer liga - 29. kolo danas "Mančester Siti" - "Vulverhempton Vonderers" 4:1

Sutra u 19.00 časova igraju "Barnli" - "Lester Siti", "Šefild Junajted" - "Aston Vila", a od 21.15 "Kristal Palas" - "Mančester Junajted".

U četvrtak se od 19.00 časova sastaju "Vest Bromvič Albion" - "Everton", a od 21.15 "Liverpul" - "Čelsi"

Odložen je susret "Totenhem" - "Sautempton".

Tabela: "Mančester Siti" 65, "Mančester Junajted" 50, "Lester Siti" 49, "Vest Hem Junajted" 45, "Čelsi" 44, "Liverpul" i "Everton" po 43, "Aston Vila" i "Totenhem" po 39, "Arsenal" 37, "Lids Junajted" 35, "Vulverhempton" 34, "Kristal Palas" 33, "Sautempton" 30, "Barnli" 28, "Brajton" i "Njukasl Junajted" 26, "Fulam" 23, "Vest Bromvič Albion" 17, "Šefild Junajted" 11 bodova.