Sve vijesti

Najnovije vijesti

Sport04/03/2021

INTER SIGURAN U PARMI

BIJELJINA, 4. MARTA /SRNA/ - Fudbaleri Intera večeras su bili sigurni u posljednjem meču 25. kola Serije A, slavili su na gostovanju u Parmi sa 2:1, iskoristili novi kiks gradskog rivala Milana i pobjegli mu na šest bodova prednosti.

Prvo poluvrijeme je bilo prilično blijedo, prvo je pokušaj Parminog Jasmina Kurtića, koji je zaustavio Samir Handanović u 16. minutu, a onda u finišu dobar pokušaj Lukakua, ali je lopta otišla pored gola.

Ipak, u 55. minutu, Romelu Lukaku se našao u ulozi asistenta Aleksisu Sančesu, koji vara golmana Parme, Sepea za prednost Intera. Devet minuta kasnije, otpor Parme je slomljen i ponovo isti akteri - Lukaku asistent, Sančes strijelac za 0:2.

Parma jeste u zoni ispadanja, ali se nije predavala, pa je u 71. minutu lijepim golom Ernanija smanjila zaostatak i unijela neizvjesnost u ovaj meč, na dvadesetak minuta do kraja.

Međutim, do kraja susreta nije više bilo uzbuđenja, niti ozbiljnijih šansi, pa su "nero-azuri" odnijeli sva tri boda.