Република Српска

13.01.2025

Time12:07:00

ОМЛАДИНА И ПЕНЗИОНЕРИ УКРСТИЛИ КОПЉА НА БОЖИЋНОМ ТУРНИРУ

ФОЧА, 13. ЈАНУАРА /СРНА/ - У Фочи је први пут одржан "Божићни турнир" у шаху на којем су копља укрстили пензионери - чланови овог удружења и млади шахисти из Омладинског шаховског клуба "Девети јануар".

ФОЧА, 13. ЈАНУАРА /СРНА/ - У Фочи је први пут одржан "Божићни турнир" у шаху на којем су копља укрстили пензионери - чланови овог удружења и млади шахисти из Омладинског шаховског клуба "Девети јануар".



На турниру просторијама фочанског Удружења пензионера учествовао је 21 такмичар, а најбољи, са осам поена, био је пензионер Миле Вуковић, који је уједно члан "Деветог јануара". Са пола бода мање, на другом мјесту је млада Софија Мимић из "Деветог јануара", а трећи је пензионер Миле Грубачић са седам поена. Награђени су и Стефан Митровић на четвртом мјесту који је освојио шест поена, те Миљана Голубовић, која се нашла на петом мјесту са пет и по бодова. Обоје су чланови "Деветог јануара". Предсједник Удружење пензионера Симо Мојовић рекао је да је срећан што су имали част да угосте дјецу и омладину из шаховског клуба. "Лијепо је да пензионери, који се, иначе, овдје свакодневно друже, играју са омладином. Они су бољи. Мислим да је младост и поучавање од професора пресудно", навео је Мојовић. Дводневно дружење са омладином у пензионерима је подстакло такмичарски дух и вратило их у млађе дане, док су за дјецу мечеви са доста искуснијим од себе од непроцјењивог значаја. Тренер Радан Мимић рекао је да је стари стил игре више него драгоцјен. "Гледајући те стилове, дјеца морају да се снађу, јер то се више не учи, како је дошло савремено доба компјутера, све је израчунато, прорачунато, а пензинери то не раде. Они играју из срца стари добри шах, слободни стил, који често зна да буде незгодан", објаснио је Мимић, који је на овом турниру био главни судија. Према његовим ријечима, као и у осталим спортовима, и у шаху је веома важна кондиција и редовно тренирање, јер човјк размишљајући умара комплетно тијело. "Битно је искуство старијих које ће пренијети на младе, а они ће својом кондицијом и снагом, у неком догледном периоду, њих превазићи", додао је Мимић. Он је изразио наду да ће се оваква дружења организовати свака три мјесеца, да би дјеца имала што чешће прилику да играју са старијима. Омладински шаховски клуб "Девети јануар" из Фоче један је од најуспјешнијих клубова у Републици Српској и БиХ у омладинским категоријама.

Република Српска

Timeприје 55 минута

ПОЖАР У СЕЛУ СЛИВЉА, ВАТРА НЕ ПРИЈЕТИ ОБЈЕКТИМА

ПОЖАР У СЕЛУ СЛИВЉА, ВАТРА НЕ ПРИЈЕТИ ОБЈЕКТИМА

ГАЦКО, 28. ЈУНА /СРНА/ - Ватра је данас запријетила кућама села Сливља код Гацка, али је ситуација тренутно стабилна, рекао је Срни командир гатачких...

Timeприје 26 минута

ФОРМИРАТИ УДРУЖЕЊЕ МЉЕКАРА РАДИ ПОНОВНОГ ПОКРЕТАЊА ОТКУПА МЛИЈЕКА

ФОРМИРАТИ УДРУЖЕЊЕ МЉЕКАРА РАДИ ПОНОВНОГ ПОКРЕТАЊА ОТКУПА МЛИЈЕКА

ВИШЕГРАД, 28. ЈУНА /СРНА/ - У Вишеграду је данас договорено да произвођачи млијека формирају удружење да би били створени услови за поновно успоставља...

Timeприје 22 минута

КАРАН СУТРА О ОБИЉЕЖАВАЊУ 34 ГОДИНЕ ОД СТРАДАЊА СРБА У СРЕДЊЕМ ПОДРИЊУ И БИРЧУ

КАРАН СУТРА О ОБИЉЕЖАВАЊУ 34 ГОДИНЕ ОД СТРАДАЊА СРБА У СРЕДЊЕМ ПОДРИЊУ И БИРЧУ

БАЊАЛУКА, 28. ЈУНА /СРНА/ - Предсједник Републике Српске Синиша Каран одржаће сутра састанак са представницима институција и организација поводом обиљ...

Timeприје 19 минута

ВИШЕ ОД 2.000 БАЈКЕРА НА МЕЂУНАРОДНОМ МОTО-СКУПУ, ПРИСУСТВОВАО И МИНИЋ

ВИШЕ ОД 2.000 БАЈКЕРА НА МЕЂУНАРОДНОМ МОTО-СКУПУ, ПРИСУСТВОВАО И МИНИЋ

ШАМАЦ, 28. ЈУНА /СРНА/ - Тродневни мото-сусрети и прослава 30 година шамачког Мото-клуба "Викинг" окупили су у Шамцу око 2.000 бајкера из више од 160...

Timeприје 14 минута

СЕЛАК: ЗАШТО НЕМА СРБА НА НАЈВИШИМ ФУНКЦИЈАМА У ФБиХ?

СЕЛАК: ЗАШТО НЕМА СРБА НА НАЈВИШИМ ФУНКЦИЈАМА У ФБиХ?

БАЊАЛУКА, 28. ЈУНА /СРНА/ - Министар правде Републике Српске Горан Селак упозорио је да у ФБиХ нема Срба на највишим фунцкијама, док су у Српској заст...

Timeприје 28 минута

ХАПШЕЊЕ У УГЉЕВИКУ ЗБОГ НАНОШЕЊА ТЈЕЛЕСНИХ ПОВРЕДА

ХАПШЕЊЕ У УГЉЕВИКУ ЗБОГ НАНОШЕЊА ТЈЕЛЕСНИХ ПОВРЕДА

БИЈЕЉИНА, 28. ЈУНА /СРНА/ - Лице В. О. из Бијељине ухапшено је у Угљевику због сумње да је једном лицу нанијело повреде.

Погледај све

Copyright © 2023 Novinska agencija Republike Srpske - Srna. Sva prava zadržana. Sadržaj ovih stranica se ne smije prenositi bez dozvole i bez navođenja izvora.