ФБиХ

04.05.2026

Time14:18:00

КОШАРАЦ: ДАН КОЈИ ЈЕ ОГОЛИО САРАЈЕВО И ПОКАЗАО ЊЕГОВО ПРАВО ЛИЦЕ

ИСТОЧНО САРАЈЕВО, 4. МАЈА /СРНА/ - Замјеник предсједавајуће Савјета министара Сташа Кошарац изјавио је Срни да је јучерашњи дан оголио Сарајево до сржи и да је тај град показао своје право србомрзачко, нетолерантно, лицемјерно и подмукло лице.

ИСТОЧНО САРАЈЕВО, 4. МАЈА /СРНА/ - Замјеник предсједавајуће Савјета министара Сташа Кошарац изјавио је Срни да је јучерашњи дан оголио Сарајево до сржи и да је тај град показао своје право србомрзачко, нетолерантно, лицемјерно и подмукло лице.



"Свијеће и бијеле руже, положене у знак пијетета према убијенима у некадашњој Добровољачкој улици завршиле су у контејнеру чим су делегације из Српске и породице жртава отишле. Толико о `мултиетничком` Сарајеву", нагласио је Кошарац. Он је напоменуо да су истог дана фудбалери "Борца" из Бањалуке на Кошеву дочекани скандирањем "убиј четнике" и увредљивим графитима. Кошарац је истакао да је порука јасна и брутално досљедна - у Сарајеву нема мјеста за Србе, ни за живе, ни за мртве. "Није важно да ли долазите да у тишини и достојанству одате почаст звјерски убијеним војницима и цивилима или да у спортској атмосфери одиграте утакмицу. Одговор Сарајева је увијек исти - Срби нису добродошли", указао је Кошарац. Он је истакао да Сарајево не само да не признаје злочине над Србима, него српске жртве понижава, омаловажава и поново убија. "Сарајево ћути о злочину у Добровољачкој, о егзодусу 150.000 Срба, о 126 казамата у ратном Сарајеву, о томе да су Срби у том граду током рата били мучени и убијани само због своје нације и вjере", навео је Кошарац. Он је додао да је, с друге стране, Сарајево гласно када треба да шири антисрпску хистерију, говор мржње и увреде. "И тако, након што `ода почаст` мртвим Србима бацајући свијеће и руже у контејнере, Сарајево се сели на стадион да фудбалерима `Борца` пожели `срдачну` добродошлицу уз `космополитско` скандирање `убиј четнике`", рекао је Кошарац. Он је истакао да онда још гласније по бијелом свијету шире лажне наративе о "европском Јерусалиму" и "мултиетничком Сарајеву". "Ништа ново од Сарајева. Само лаж, нетрпељивост и подмуклост, које узалудно покушавају замаскирати мантрама о толеранцији, суживоту, мултиетничности...", закључио је Кошарац. Након обиљежавања 34 године од страдања војника ЈНА у Добровољачкој улици, јуче су у контејнер бачене руже и свијеће, чиме је уклоњен сваки траг помена на убијене. Такође, утакмицу фудбалера бањалучког "Борца" и екипе "Сарајево" пратило је скандирање сарајевских навијача "убиј четнике!". Осим скандирања, на стадиону на Кошеву осванули су и увредљиви графити "Четници, мрак вас чека".

ФБиХ

Timeприје 7 сати

БРОЋЕТА: ВАНДАЛИЗАМ У ТРАВНИКУ ОПОМЕНА СРБИМА

БРОЋЕТА: ВАНДАЛИЗАМ У ТРАВНИКУ ОПОМЕНА СРБИМА

ДРВАР, 23. ЈУНА /СРНА/ – Делегат у Дому народа Парламента Федерације БиХ /ФБиХ/ Горан Броћета оштро је осудио најновији вандалски напад у Травнику, гд...

Timeприје 8 сати

ЛИНТА: ПУЦАЊЕ НА ПРАВОСЛАВНИ КРСТ БЕЗОБЗИРАН ЗЛОЧИН ИЗ МРЖЊЕ

ЛИНТА: ПУЦАЊЕ НА ПРАВОСЛАВНИ КРСТ БЕЗОБЗИРАН ЗЛОЧИН ИЗ МРЖЊЕ

БЕОГРАД, 23. ЈУНА /СРНА/ - Предсједник Савеза Срба из региона Миодраг Линта оцијенио је да пуцање на православни крст и гробље у Засељу код Травника п...

Timeприје 9 сати

ЧЕХИЊА ПОГИНУЛА У САОБРАЋАЈНОЈ НЕСРЕЋИ

ЧЕХИЊА ПОГИНУЛА У САОБРАЋАЈНОЈ НЕСРЕЋИ

ДРВАР, 23. ЈУНА /СРНА/ - Дјевојка из Чешке погинула је данас у саобраћајној несрећи у мјесту Црљивице, код Дрвара, потврђено је Срни у Министарству ун...

Timeприје 12 сати

ТРАЖИ СЕ ОДГОВОР О ПУЦАЊУ НА ПРАВОСЛАВНИ КРСТ КОД ТРАВНИКА

ТРАЖИ СЕ ОДГОВОР О ПУЦАЊУ НА ПРАВОСЛАВНИ КРСТ КОД ТРАВНИКА

САРАЈЕВО, 23. ЈУНА /СРНА/ - Одбор за заштиту права Срба у Федерацији БиХ /ФБиХ/ упитао је Министарство унутрашњих послова Средњобосанског кантона јесу...

Timeприје 19 сати

И ДАЉЕ ГОРИ ДЕПОНИЈА УБОРАК, ГРАД ПРЕКРИВЕН ГУСТИМ ДИМОМ

И ДАЉЕ ГОРИ ДЕПОНИЈА УБОРАК, ГРАД ПРЕКРИВЕН ГУСТИМ ДИМОМ

МОСТАР, 23. ЈУНА /СРНА/ - Пожар на депонији Уборак код Мостара и даље је активан, а град је јутрос прекривен густим димом који се шири са пожаришта.

Timeприје 1 дан

НОВИ ПОЖАР У ВИХОВИЋИМА

НОВИ ПОЖАР У ВИХОВИЋИМА

МОСТАР, 22. ЈУНА /СРНА/ - Након пожара који је јутрос избио на депонији "Уборак", забиљежен је нови пожар на подручју Мостара у мјесту Виховићи.

Погледај све

Copyright © 2023 Novinska agencija Republike Srpske - Srna. Sva prava zadržana. Sadržaj ovih stranica se ne smije prenositi bez dozvole i bez navođenja izvora.