Република Српска

20.11.2023

Time22:04:00

ВИШКОВИЋ: ПОРУКА ДОДИКУ ДА МУ НИЈЕ МЈЕСTО У МОНTИРАНОМ ПРОЦЕСУ

ИСТОЧНО САРАЈЕВО, 20. НОВЕМБРА /СРНА/ - Предсједник Владе Републике Српске Радован Вишковић рекао је да окупљени на вечерашњем скупу "Бранимо Српску" у Источном Сарајеву шаљу јасну поруку да предсједнику Српске Милораду Додику није мјесто у монтираном процесу и захтијевају од њега да се не појављује на суду да га не би понижавали.

ИСТОЧНО САРАЈЕВО, 20. НОВЕМБРА /СРНА/ - Предсједник Владе Републике Српске Радован Вишковић рекао је да окупљени на вечерашњем скупу "Бранимо Српску" у Источном Сарајеву шаљу јасну поруку да предсједнику Српске Милораду Додику није мјесто у монтираном процесу и захтијевају од њега да се не појављује на суду да га не би понижавали.



Према његовим ријечима, са скупа у Источном Сарајеву шаље се и порука онима који се боје јединства народа Републике Српске. Наводећи да се Додику суди само зато што је радио свој уставом прописан посао, Вишковић је констатовао да је обавеза предсједника Српске, ма ко у том моменту био на тој функцији, да потпише указ о проглашењу закона који је усвојила Народна скупштина. "И онда се организује историјски невјероватно, правно немогуће суђење у року од 15 дана, проведе се истражни поступак, организује главни претрес и закаже расправа. То је политички суд, тамо је тужилац Бошњак, судија Бошњак, а ми срби смо кроз историју научили шта значи `кадија те тужи, кадија те суди`", додао је Вишковић. Према његовим ријечима, пресуда се већ зна и зато је овај скуп прилика да се од окупљених чује да се неће дозволити понижавање институција Српске. "Ми смо способни да штитимо и наше институције, али и да штитимо нашег предсједника. Он је данас Милорад Додик, сутра ће бити неко други", поручио је Вишковић. Он је констатовао да једном када се уништи институција, нема њеног враћања, уништена је за сва времена. "А ако уништите институцију предсједника Републике Српске, онда више немате ни Републику Српску. Зато бранимо Републику Српку, бранимо наше институције", истакао је Вишковић. Предсједник Владе Републике Српске поручио је да се без уважавања српског народа не може градити БиХ. "Ако желите БиХ, у њој мора бити мјеста за Србе. У противном ми у таквој БиХ не желимо да живимо. Немојте нас тјерати из БиХ, али ако будете баш инсистирали да идемо из БиХ, онда хвала вам на томе, ми имамо своју Републику Српску и остаћемо у њој, а то је наш грунт, наша очевина и наша држава", закључио је Вишковић. Скупу "Бранимо Српску" у Источном Сарајеву присуствовали су српски члан Предсједништва БиХ Жељка Цвијановић, министри енергетике и рударства Петар Ђокић, пољопривреде, шумарства и водопривреде Саво Минић, трговине и туризма Денис Шулић, министар за научнотехнолошки развој и високо образовање Жељко Будимир, за европске интеграције и међународну сарадњу Златан Клокић, те министар породице, омладине и спорта Републике Српске Селма Чабрић. Скупу су присуствовали и предсједавајућа Вијећа народа Републике Српске Сребренка Голић, министар фианансија и трезора у Савјету министара Срђан Амиџић, као и министар спољне трговине и економских односа у Савјету министара Сташа Кошарац, као и посланици у Представничком дому парламенат БиХ Сања Вулић, Милорад Којић и Мирослав Вујичић, као и бројни руководиоци републичких институција, јавних предузећа, локални званичници и грађани.

Република Српска

Timeприје 41 минут

СЕЛАК: ПАЉЕЊЕ ЗАСТАВЕ СРПСКЕ НАПАД НА ИДЕНТИТЕТ НАРОДА, ОЧЕКУЈЕМ ХИТНУ РЕАКЦИЈУ НАДЛЕЖНИХ

СЕЛАК: ПАЉЕЊЕ ЗАСТАВЕ СРПСКЕ НАПАД НА ИДЕНТИТЕТ НАРОДА, ОЧЕКУЈЕМ ХИТНУ РЕАКЦИЈУ НАДЛЕЖНИХ

БАЊАЛУКА, 26. ЈУНА /СРНА/ - Министар правде Републике Српске Горан Селак најоштрије је осудио паљење заставе Републике Српске, оцијенивши да је ријеч...

Timeприје 12 минута

КАРАН: НАСТАВЉАМО РАД НА УНАПРЕЂЕЊУ ОБРАЗОВНОГ СИСТЕМА

КАРАН: НАСТАВЉАМО РАД НА УНАПРЕЂЕЊУ ОБРАЗОВНОГ СИСТЕМА

БАЊАЛУКА, 26. ЈУНА /СРНА/ - Предсједник Републике Српске Синиша Каран истакао је да институције настављају посвећен рад на унапређењу образовног систе...

Timeприје 25 минута

ЂОКИЋ: ПАЉЕЊЕ ЗАСТАВЕ ЧИН МРЖЊЕ И НЕТРПЕЉИВОСТИ

ЂОКИЋ: ПАЉЕЊЕ ЗАСТАВЕ ЧИН МРЖЊЕ И НЕТРПЕЉИВОСТИ

БАЊАЛУКА, 26. ЈУНА /СРНА/ - Скидање и паљење заставе Републике Српске са јарбола уз ентитетску линију између ФБиХ и Републике Српске представља чин мр...

Timeприје 38 минута

УПОЗОРЕЊЕ ГРАЂАНИМА НА НОВИ ОБЛИК ПРЕВАРЕ ЗЛОУПОТРЕБОМ КАРТИЦА

УПОЗОРЕЊЕ ГРАЂАНИМА НА НОВИ ОБЛИК ПРЕВАРЕ ЗЛОУПОТРЕБОМ КАРТИЦА

БАЊАЛУКА, 26. ЈУНА /СРНА/ - Министарство унутрашњих послова Републике Српске упозорава грађане на нови облик преваре злоупотребом платних картица.

Timeприје 53 минута

НЕШИЋ: КАЗНИТИ НЕЉУДЕ КОЈИ СУ ЗАПАЛИЛИ ЗАСТАВУ РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ

НЕШИЋ: КАЗНИТИ НЕЉУДЕ КОЈИ СУ ЗАПАЛИЛИ ЗАСТАВУ РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ

БАЊАЛУКА, 26. ЈУНА /СРНА/ - Предсједник ДНС-а Ненад Нешић рекао је да нељуди који су уз повике "Алаху екбер" запалили заставу Републике Српске, треба...

Timeприје 59 минута

ПРИЈЕМ ЗА БИВШЕ ФУНКЦИОНЕРЕ И ДОБИТНИКЕ НАГРАДА

ПРИЈЕМ ЗА БИВШЕ ФУНКЦИОНЕРЕ И ДОБИТНИКЕ НАГРАДА

ДОБОЈ, 26. JУНA /СРНА/ - Градска управа Добој данас је организовала пријем за бивше носиоце највиших функција извршне и законодавне власти и добитнике...

Погледај све

Copyright © 2023 Novinska agencija Republike Srpske - Srna. Sva prava zadržana. Sadržaj ovih stranica se ne smije prenositi bez dozvole i bez navođenja izvora.