Република Српска

20.11.2023

Time22:04:00

ВИШКОВИЋ: ПОРУКА ДОДИКУ ДА МУ НИЈЕ МЈЕСTО У МОНTИРАНОМ ПРОЦЕСУ

ИСТОЧНО САРАЈЕВО, 20. НОВЕМБРА /СРНА/ - Предсједник Владе Републике Српске Радован Вишковић рекао је да окупљени на вечерашњем скупу "Бранимо Српску" у Источном Сарајеву шаљу јасну поруку да предсједнику Српске Милораду Додику није мјесто у монтираном процесу и захтијевају од њега да се не појављује на суду да га не би понижавали.

ИСТОЧНО САРАЈЕВО, 20. НОВЕМБРА /СРНА/ - Предсједник Владе Републике Српске Радован Вишковић рекао је да окупљени на вечерашњем скупу "Бранимо Српску" у Источном Сарајеву шаљу јасну поруку да предсједнику Српске Милораду Додику није мјесто у монтираном процесу и захтијевају од њега да се не појављује на суду да га не би понижавали.



Према његовим ријечима, са скупа у Источном Сарајеву шаље се и порука онима који се боје јединства народа Републике Српске. Наводећи да се Додику суди само зато што је радио свој уставом прописан посао, Вишковић је констатовао да је обавеза предсједника Српске, ма ко у том моменту био на тој функцији, да потпише указ о проглашењу закона који је усвојила Народна скупштина. "И онда се организује историјски невјероватно, правно немогуће суђење у року од 15 дана, проведе се истражни поступак, организује главни претрес и закаже расправа. То је политички суд, тамо је тужилац Бошњак, судија Бошњак, а ми срби смо кроз историју научили шта значи `кадија те тужи, кадија те суди`", додао је Вишковић. Према његовим ријечима, пресуда се већ зна и зато је овај скуп прилика да се од окупљених чује да се неће дозволити понижавање институција Српске. "Ми смо способни да штитимо и наше институције, али и да штитимо нашег предсједника. Он је данас Милорад Додик, сутра ће бити неко други", поручио је Вишковић. Он је констатовао да једном када се уништи институција, нема њеног враћања, уништена је за сва времена. "А ако уништите институцију предсједника Републике Српске, онда више немате ни Републику Српску. Зато бранимо Републику Српку, бранимо наше институције", истакао је Вишковић. Предсједник Владе Републике Српске поручио је да се без уважавања српског народа не може градити БиХ. "Ако желите БиХ, у њој мора бити мјеста за Србе. У противном ми у таквој БиХ не желимо да живимо. Немојте нас тјерати из БиХ, али ако будете баш инсистирали да идемо из БиХ, онда хвала вам на томе, ми имамо своју Републику Српску и остаћемо у њој, а то је наш грунт, наша очевина и наша држава", закључио је Вишковић. Скупу "Бранимо Српску" у Источном Сарајеву присуствовали су српски члан Предсједништва БиХ Жељка Цвијановић, министри енергетике и рударства Петар Ђокић, пољопривреде, шумарства и водопривреде Саво Минић, трговине и туризма Денис Шулић, министар за научнотехнолошки развој и високо образовање Жељко Будимир, за европске интеграције и међународну сарадњу Златан Клокић, те министар породице, омладине и спорта Републике Српске Селма Чабрић. Скупу су присуствовали и предсједавајућа Вијећа народа Републике Српске Сребренка Голић, министар фианансија и трезора у Савјету министара Срђан Амиџић, као и министар спољне трговине и економских односа у Савјету министара Сташа Кошарац, као и посланици у Представничком дому парламенат БиХ Сања Вулић, Милорад Којић и Мирослав Вујичић, као и бројни руководиоци републичких институција, јавних предузећа, локални званичници и грађани.

Република Српска

Timeприје 1 сат

МИНИЋ СУТРА СА МАЦУТОМ У БАЊАЛУЦИ

МИНИЋ СУТРА СА МАЦУТОМ У БАЊАЛУЦИ

БАЊАЛУКА, 22. ЈУНА /СРНА/ - Предсједник Владе Републике Српске Саво Минић разговараће сутра у Бањалуци са предсједником Владе Србије Ђуром Мацутом.

Timeприје 1 сат

ПРАВОВРЕМЕНО ИСПАЉЕНА 41 ПРОТИВГРАДНА РАКЕТА У ПОДРИЊУ И ЛИЈЕВЧЕ ПОЉУ

ПРАВОВРЕМЕНО ИСПАЉЕНА 41 ПРОТИВГРАДНА РАКЕТА У ПОДРИЊУ И ЛИЈЕВЧЕ ПОЉУ

БИЈЕЉИНА, 22. ЈУНА /СРНА/ - Противградна превентива Републике Српске испалила је данас правовремено већ 41 противградну ракету на подручју Подриња и Л...

Timeприје 1 сат

ДВОЈЕ ДЈЕЦЕ ПОГИНУЛИХ БОРАЦА ЗАПОСЛЕНО У ФИЛИЈАЛАМА БИЈЕЉИНА И ИСТОЧНО САРАЈЕВО

ДВОЈЕ ДЈЕЦЕ ПОГИНУЛИХ БОРАЦА ЗАПОСЛЕНО У ФИЛИЈАЛАМА БИЈЕЉИНА И ИСТОЧНО САРАЈЕВО

БИЈЕЉИНА, 22. ЈУНА /СРНА/ - Фонд за пензијско и инвалидско осигурање /ПИО/ Републике Српске одговорио је на јавни позив Владе о запошљавању дјеце поги...

Timeприје 8 минута

УСПОСТАВИТИ КВАЛИТЕТНИЈУ САРАДЊУ ИНСТИТУЦИЈА И МЛАДИХ

УСПОСТАВИТИ КВАЛИТЕТНИЈУ САРАДЊУ ИНСТИТУЦИЈА И МЛАДИХ

БАЊАЛУКА, 22. ЈУНА /СРНА/ - Неопходно је успостављање квалитетније сарадње Народне скупштине, Владе Републике Српске и институција са организацијама м...

Timeприје 9 минута

ПОСЛОДАВЦИ ДА ПРИЛАГОДЕ ОРГАНИЗАЦИЈУ РАДА ТОКОМ ТОПЛОТНОГ ТАЛАСА

ПОСЛОДАВЦИ ДА ПРИЛАГОДЕ ОРГАНИЗАЦИЈУ РАДА ТОКОМ ТОПЛОТНОГ ТАЛАСА

БАЊАЛУКА, 22. ЈУНА /СРНА/ - Министарство рада и борачко-инвалидске заштите Републике Српске апелује да послодавци током високе и екстремне температуре...

Timeприје 21 минут

НА КАМПУ У ДВОРОВИМА 30 НАЈМЛАЂИХ КОШАРКАША

НА КАМПУ У ДВОРОВИМА 30 НАЈМЛАЂИХ КОШАРКАША

БИЈЕЉИНА, 22. ЈУНА /СРНА/ - У Дворовима код Бијељине данас је свечано отворена Љетна школа спорта за 30 најмлађих и најталентованијих кошаркаша, дјеча...

Погледај све

Copyright © 2023 Novinska agencija Republike Srpske - Srna. Sva prava zadržana. Sadržaj ovih stranica se ne smije prenositi bez dozvole i bez navođenja izvora.