Република Српска

21.07.2024

Time17:05:00

ФОЧА ЖИВИ И РАДУЈЕ СЕ СВАКОМ ГОСТУ

БАЊАЛУКА, 21. ЈУЛА /СРНА/ - Министар трговине и туризма Републике Српске Денис Шулић рекао је да Фоча живи и радује се сваком госту и да му је жао што делегат у Дому народа Федерације БиХ из ДФ-а Албин Зухрић тога није свјестан.

БАЊАЛУКА, 21. ЈУЛА /СРНА/ - Министар трговине и туризма Републике Српске Денис Шулић рекао је да Фоча живи и радује се сваком госту и да му је жао што делегат у Дому народа Федерације БиХ из ДФ-а Албин Зухрић тога није свјестан.



"Надам да ће отворити очи и пустити неким лијепим стварима да отјерају ту мржњу из њега", написао је Шулић на друштвеној мрежи "Икс" поводом Зухрићеве тврдње да је договорени долазак полицајаца из Србије током туристичке сезоне "сљедеци корак у нападу на суверенитет БиХ" и да Фоча "никада није била туристичка дестинација". Шулић је навео да је жалосно и тужно да неко не види љепоте и потенцијал свог града, а да Фочу годинама не посјећују само туристи из свих крајева свијета, већ и спортисти. "Tужно је кад млада особа у свему види зло, али како наши стари кажу - човјек види само оно што носи у себи", додао је Шулић. Он је подсјетио да су ових дана на Tјентишту крај Фоче на "ОК Фесту" млади из свих крајева региона и свијета на фестивалу који се одржава 10. пут. "Музика спаја, али не знам шта о томе може знати неко ко у једном твиту изнесе толико мржње и жеље за раздором", нагласио је Шулић. Према његовим ријечима, рафтинг Tаром је бренд не само Српске, већ и региона о ком су у такмичарском смислу писали медији цијелог свијета. "О Фочи се писало и због једног од најбољих спортиста данашњице - Николе Јокића, који у њој проведе дио свог одмора. Фоча живи и радује се сваком госту, то знам јер сам чест гост ових крајева", поручио је Шулић. Зухрић, који је родом из Фоче, назвао је договорену полицијску сарадњу Србије и Српске током туристичке сезоне "планираним упадом стране полиције на територију БиХ" и да институције БиХ и међународна заједница "морају учинити све да се то спријечи". Министар унутрашњих послова Србије Ивица Дачић изјавио је јуче да полицајци из Србије неће бити упућени у Републику Српску у оквиру полицијске сарадње у туристичкој сезони, имајући у виду да бошњачки политичари у БиХ од тога креирају политичке сплетке и пријетње. На основу Меморандума о сарадњи током туристичке сезоне између министарствава унутрашњих послова Републике Србије и Републике Српске, било је предвиђено да у Бањалуци, Фочи и Tребињу буде распоређен по један униформисани полицијски службеник и службеник Управе криминалистичке полиције Србије, који су до 1. септембра требали да раде заједно са колегама из Српске. У истом периоду требало да буду ангажовани полицијски службеници МУП-а Републике Српске у Београду, Новом Саду и Златибору.

Република Српска

Timeприје 1 сат

РОЂЕНО 17 БЕБА

РОЂЕНО 17 БЕБА

БИЈЕЉИНА, 22. ЈУНА /СРНА/ - У Републици Српској у протекла 24 часа рођено је 17 беба - 10 дјевојица и седам дјечака, речено је Срни у породилиштима.

Timeприје 1 сат

ПОЧИЊУ ПРИЈАВЕ ЗА ПОЛАГАЊЕ ПРИЈЕМНИХ ИСПИТА

ПОЧИЊУ ПРИЈАВЕ ЗА ПОЛАГАЊЕ ПРИЈЕМНИХ ИСПИТА

БАЊАЛУКА, 22. ЈУНА /СРНА/ - На Универзитету у Бањалуци од данас до петка, 26. jуна, будући студенти могу да предају документацију за полагање пријемни...

Timeприје 9 сати

МЕЂУЕНТИТЕТСКА ЛИНИЈА ЕПОХАЛНИ РЕЗУЛТАТ ДЕЈТОНСКОГ СПОРАЗУМА

МЕЂУЕНТИТЕТСКА ЛИНИЈА ЕПОХАЛНИ РЕЗУЛТАТ ДЕЈТОНСКОГ СПОРАЗУМА

ИСТОЧНО САРАЈЕВО, 21. ЈУНА /СРНА/ - Епохални резултат Дејтонског споразума је међуентитетска линија, рекао је предсједник Милорад Додик.

Timeприје 9 сати

ЦВИЈАНОВИЋ: ЗАДОВОЉСТВО ЈЕ УЧЕСТВОВАТИ НА МЕЂУНАРОДНОМ САМИТУ ПОЛИТИКА У ЈЕРУСАЛИМУ

ЦВИЈАНОВИЋ: ЗАДОВОЉСТВО ЈЕ УЧЕСТВОВАТИ НА МЕЂУНАРОДНОМ САМИТУ ПОЛИТИКА У ЈЕРУСАЛИМУ

ЈЕРУСАЛИМ, 21. ЈУНА /СРНА/ - Српски члан Предсједништва БиХ Жељка Цвијановић изјавила је да је задовољство учествовати на Међународном самиту политика...

Timeприје 9 сати

НЕТАНЈАХУ ЗАХВАЛИО ЦВИЈАНОВИЋЕВОЈ ЗА ПРИСУСТВО НА САМИТУ МЕЂУНАРОДНЕ ПОЛИТИКЕ

НЕТАНЈАХУ ЗАХВАЛИО ЦВИЈАНОВИЋЕВОЈ ЗА ПРИСУСТВО НА САМИТУ МЕЂУНАРОДНЕ ПОЛИТИКЕ

ЈЕРУСАЛИМ, 21. ЈУНА /СРНА/ - Израелски премијер Бењамин Нетанјаху обратио се данас на Самиту међународне политике у Јерусалиму и том приликом захвалио...

Timeприје 9 сати

ИГРАМА ИЗ ЛЕСКОВЦА ПОЧЕО "САБОР БРАТСТВА"

ИГРАМА ИЗ ЛЕСКОВЦА ПОЧЕО "САБОР БРАТСТВА"

ДОБОЈ, 21. ЈУНА /СРНА/ - У Добоју је почео Сабор братства који је отворио домаћин, добојско Културно-умјетничко друштво играма из Лесковца.

Погледај све

Copyright © 2023 Novinska agencija Republike Srpske - Srna. Sva prava zadržana. Sadržaj ovih stranica se ne smije prenositi bez dozvole i bez navođenja izvora.