Република Српска

12.12.2024

Time15:57:00

ШЕРАНИЋ: ПОВЕЋАЊЕ ПЛАТА МЕДИЦИНСКИМ СЕСТРАМА И НАКНАДА ЗА ДЕЖУРСТВА

БАЊАЛУКА, 12. ДЕЦЕМБРА /СРНА/ - Министар здравства и социјалне заштите Републике Српске Ален Шеранић рекао је да, осим повећања плата медицинским сестрама наредне године за 100 КМ, постоји могућност да здравственим радницима буде повећана и накнада за дежурства и ноћни рад.

БАЊАЛУКА, 12. ДЕЦЕМБРА /СРНА/ - Министар здравства и социјалне заштите Републике Српске Ален Шеранић рекао је да, осим повећања плата медицинским сестрама наредне године за 100 КМ, постоји могућност да здравственим радницима буде повећана и накнада за дежурства и ноћни рад.



Шеранић је рекао новинарима у Бањалуци да ће за повећање плата медицинским и вишим медицинским сестрама бити потребно издвојити 14 милиона КМ. Он је навео да су синдикати имали захтјеве за линеарним повећањем плата свим радницима у здравству, али да Влада због ограничених ресурса није била у могућности да прихвати овакве иницијативе. "Ресорно министарство ће даље наставити рад са синдикатима и видјети на који начин може да испуни оно што је најпотребније здравственим радницима у тренутку када се то од нас буде захтијевало", истакао је Шеранић. Коментаришући став представника синдиката здравства који су изразили незадовољство овим повећањем плата, Шеранић је рекао да су синдикати имали своје захтјеве који нису у потпуности испуњени, због чега нису задовољни. "Сви бисмо били најсрећнији да можемо линеарно повећати плате свима, не само у здравству већ и у свим другим браншама у оквиру јавног сектора, али морамо бити реални и видјети шта су могућности", рекао је Шеранић. Он је навео да ће и даље бити рађене процјене и да ће се сходно приходовној страни размишљати и о расходовној, истичући да ће ресорно министарство бити отворено за разговоре о свим питањима синдиката. Шеранић је рекао да ће Народна скупштина Републике Српске у понедјељак, 16. децембра, на посебној сједници разматрати Приједлог закона о измјенама Закона о платама запослених лица у јавним установама у области здравства Републике Српске.

Република Српска

Timeприје 1 сат

ДОБОЈ ЈЕ ДАНАС СРЕЂЕН ГРАД

ДОБОЈ ЈЕ ДАНАС СРЕЂЕН ГРАД

ДОБОЈ, 27. ЈУНА /СРНА/ - Предсједник СНСД-а Милорад Додик рекао је да је Добој данас сређен град са бољим укупним животом и инфраструктуром.

Timeприје 1 сат

ВИШКОВИЋ: ВИДОВДАН ИЗНОВА ПОДСЈЕЋА НА ОГРОМНУ ЖРТВУ СРПСКОГ НАРОДА

ВИШКОВИЋ: ВИДОВДАН ИЗНОВА ПОДСЈЕЋА НА ОГРОМНУ ЖРТВУ СРПСКОГ НАРОДА

БАЊАЛУКА, 27. ЈУНА /СРНА/ - Видовдан из године у годину изнова подсјећа на огромну жртву једног народа, поднесену у херојској борби за опстанак и слоб...

Timeприје 1 сат

КОШАРАЦ: ЧУВАМО УСПОМЕНУ НА НАЈБОЉЕ СИНОВЕ РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ

КОШАРАЦ: ЧУВАМО УСПОМЕНУ НА НАЈБОЉЕ СИНОВЕ РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ

ИСТОЧНО САРАЈЕВО, 27. ЈУНА /СРНА/ - Замјеник предсједавајуће Савјета министара Сташа Кошарац поручио је поводом Видовдана, крсне славе Војске Републик...

Timeприје 1 сат

СРПСКА ЈЕ СВЕТИЊА И ТРЕБА ЈЕ УЧИНИТИ МИТОМ

СРПСКА ЈЕ СВЕТИЊА И ТРЕБА ЈЕ УЧИНИТИ МИТОМ

ДОБОЈ, 27. ЈУНА /СРНА/ - Република Српска је светиња и треба је учинити митом, рекао је предсједник Милорад Додик.

Timeприје 1 сат

НА БИЛБОРДЕ ПОСТАВЉЕНЕ ФОТОГРАФИЈЕ СТРАДАЛЕ СРПСКЕ ДЈЕЦЕ У ПОДРИЊУ

НА БИЛБОРДЕ ПОСТАВЉЕНЕ ФОТОГРАФИЈЕ СТРАДАЛЕ СРПСКЕ ДЈЕЦЕ У ПОДРИЊУ

ИСТОЧНО НОВО САРАЈЕВО, 27. ЈУНА /СРНА/ - У Источном Сарајеву постављене су фотографије на билборде страдале српске дјеце у Подрињу уз поруку "У Братун...

Timeприје 1 сат

ДОБОЈ - ГРАД ХЕРОЈ, ОДБРАНИО СЕ И ОПСТАО НА ПОНОС СРПСКЕ

ДОБОЈ - ГРАД ХЕРОЈ, ОДБРАНИО СЕ И ОПСТАО НА ПОНОС СРПСКЕ

ДОБОЈ, 27. ЈУНА /СРНА/ - Добој је град херој, када је било најпотребније, одбранио се и опстао на понос Републике Српске, а сада је центар саобраћајни...

Погледај све

Copyright © 2023 Novinska agencija Republike Srpske - Srna. Sva prava zadržana. Sadržaj ovih stranica se ne smije prenositi bez dozvole i bez navođenja izvora.