Република Српска

12.12.2024

Time20:54:00

ВИШЕ ОД 200 ЧЛАНОВА ДЕМОС-а ПРИСТУПИЛО СНСД-у

БИЈЕЉИНА, 12. ДЕЦЕМБРА /СРНА/ - Више од 200 чланова бијељинског ДЕМОС-а прешло је у СНСД и њима су вечерас на радном састанку у Дворовима код Бијељине уручене чланске карте и представљени планови за наредни период.

БИЈЕЉИНА, 12. ДЕЦЕМБРА /СРНА/ - Више од 200 чланова бијељинског ДЕМОС-а прешло је у СНСД и њима су вечерас на радном састанку у Дворовима код Бијељине уручене чланске карте и представљени планови за наредни период.



Предсједник Градског одбора СНСД Бијељина Бојан Савић пожелио је добродошлицу новим члановима, истакавши да свако ко приступи овој странци преузима одговорност да ће континуирано радити. "Свако ко приступи СНСД-у преузима једну врсту одговорности – одговорност је оно што смо рекли и чега се придржавао, да ћемо радити и у години која није изборна. Још један принцип је повећање транспарентности у раду, посебно кад су у питању именована лица и функционери. Јако је важна и порука јединства, саборности и окупљености око институције и подршке нашем предсједнику", рекао је Савић након састанка. Он је истакао да посљедњи догађаји ове седмице шаљу поруке које дијеле народ, те додао да ће СНСД у Бијељини истрајати на постављању суштинских питања. "Tо није оно што је потребно Републици Српској, то није оно што је потребно Бијељини и Семберији. Јако је важно да се боримо против тих подјела и то ћемо наставити да радимо и у наредном периоду. Медијски циркус и овај политички ријалити и популизам ће проћи, али ми као организација ћемо наставити у Бијељини да постављамо питања која су сама суштина, а то је - гдје се троше средства?", рекао је Савић. Он је нагласио да ће наставити да позивају институције да раде свој посао, те упитао када ће надлежни градски органи поступити по пресуди Уставног суда Републике Српске и који су наредни кораци? "Све ово што се дешава је очигледан покушај скретања пажње са незаконистости у раду која је на сцени у Бијељини", рекао је Савић. Милан Дакић, посланик у Народној скупштини Републике Српске, истакао је да због посљедњих дешавања у ДЕМОС-у свој политички живот није могао даље да види у тој странци. "Нисам желио да учествујем у свему што се дешава и зато сам одлучио прећи у СНСД. Мислим да кроз мој политички живот у СНСД-у могу више помоћи својој Бијељини, грађанима и оним људима који ме већ 20 година бирају. Tреба то повјерење оправдати, вратити, бити уз грађане, а ја сам то одлучио даље да радим у СНСД-у", рекао је Дакић након састанка. Он је додао да је, заједно са њим, исту одлуку донио и велики број чланова ДЕМОС-а, а многи од њих су били на изборној листи. "Међу онима који су одлучили свој политички пут наставити заједно са мном у СНСД-у су и предсједници мјесних одбора, чланови изборног штаба, одређени број људи који су били на листама", рекао је Дакић. Из СНСД-а Бијељина су поручили да настављају да јачају организацију, а да ће изабрани представници радити на поправљању стандарда грађана кроз иницијативе и приједлоге. Изразили су наду да ће без даљег одлагања доћи до конституисања Скупштине града.

Република Српска

Timeприје 1 сат

АНЂЕЛКОВИЋ: ДОБРИ ОДНОСИ СА ИЗРАЕЛОМ ЈАЧАЈУ МЕЂУНАРОДНУ ПОЗИЦИЈУ СРПСКЕ

АНЂЕЛКОВИЋ: ДОБРИ ОДНОСИ СА ИЗРАЕЛОМ ЈАЧАЈУ МЕЂУНАРОДНУ ПОЗИЦИЈУ СРПСКЕ

БЕОГРАД, 23. ЈУНА /СРНА/ - Добри односи са Израелом, који има велики утицај на политику Вашингтона, веома су важни за Републику Српску, а прихватање С...

Timeприје 1 сат

ЗЕЛ: СНАЖАН ГОВОР ЦВИЈАНОВИЋЕВЕ У ЈЕРУСАЛИМУ

ЗЕЛ: СНАЖАН ГОВОР ЦВИЈАНОВИЋЕВЕ У ЈЕРУСАЛИМУ

ВАШИНГТОН, 23. ЈУНА /СРНА/ - Српски члан Предсједништва БиХ Жељка Цвијановић одржала је снажан говор на Самиту међународне политике у Јерусалиму који...

Timeприје 47 минута

МИНИЋ РАЗГОВАРА СА МАЦУТОМ У БАЊАЛУЦИ

МИНИЋ РАЗГОВАРА СА МАЦУТОМ У БАЊАЛУЦИ

БАЊАЛУКА, 23. ЈУНА /СРНА/ - Предсједник Владе Републике Српске Саво Минић састао се у Бањалуци са премијером Србије Ђуром Мацутом.

Timeприје 39 минута

БИБАС ЗАХВАЛИО ЦВИЈАНОВИЋЕВОЈ ЗА ПОДРШКУ И ПРИЈАТЕЉСТВО

БИБАС ЗАХВАЛИО ЦВИЈАНОВИЋЕВОЈ ЗА ПОДРШКУ И ПРИЈАТЕЉСТВО

ТЕЛ АВИВ, 23. ЈУНА /СРНА/ - Градоначелник израелског града Модин Хаим Бибас захвалио је српском члану Предсједништва БиХ Жељки Цвијановић на пријатељс...

Timeприје 49 минута

ЗЕЛ: СРПСКА ХРИШЋАНСКИ ДЕМОКРАТСКИ БЕДЕМ КОЈИ СТОЈИ ИЗМЕЂУ РАДИКАЛНОГ ИСЛАМА И СРЦА ЕВРОПЕ

ЗЕЛ: СРПСКА ХРИШЋАНСКИ ДЕМОКРАТСКИ БЕДЕМ КОЈИ СТОЈИ ИЗМЕЂУ РАДИКАЛНОГ ИСЛАМА И СРЦА ЕВРОПЕ

ВАШИНГТОН, 23. ЈУНА /СРНА/ - Република Српска је хришћански демократски бедем који стоји између радикалног ислама и срца Европе, истакао је амерички а...

Timeприје 1 сат

РОЂЕНО 25 БЕБА

РОЂЕНО 25 БЕБА

БИЈЕЉИНА, 23. ЈУНА /СРНА/ - У Републици Српској у протекла 24 часа рођено је 25 беба - 16 дјевојица и девет дјечака, речено је Срни у породилиштима.

Погледај све

Copyright © 2023 Novinska agencija Republike Srpske - Srna. Sva prava zadržana. Sadržaj ovih stranica se ne smije prenositi bez dozvole i bez navođenja izvora.