Република Српска

12.12.2024

Time20:54:00

ВИШЕ ОД 200 ЧЛАНОВА ДЕМОС-а ПРИСТУПИЛО СНСД-у

БИЈЕЉИНА, 12. ДЕЦЕМБРА /СРНА/ - Више од 200 чланова бијељинског ДЕМОС-а прешло је у СНСД и њима су вечерас на радном састанку у Дворовима код Бијељине уручене чланске карте и представљени планови за наредни период.

БИЈЕЉИНА, 12. ДЕЦЕМБРА /СРНА/ - Више од 200 чланова бијељинског ДЕМОС-а прешло је у СНСД и њима су вечерас на радном састанку у Дворовима код Бијељине уручене чланске карте и представљени планови за наредни период.



Предсједник Градског одбора СНСД Бијељина Бојан Савић пожелио је добродошлицу новим члановима, истакавши да свако ко приступи овој странци преузима одговорност да ће континуирано радити. "Свако ко приступи СНСД-у преузима једну врсту одговорности – одговорност је оно што смо рекли и чега се придржавао, да ћемо радити и у години која није изборна. Још један принцип је повећање транспарентности у раду, посебно кад су у питању именована лица и функционери. Јако је важна и порука јединства, саборности и окупљености око институције и подршке нашем предсједнику", рекао је Савић након састанка. Он је истакао да посљедњи догађаји ове седмице шаљу поруке које дијеле народ, те додао да ће СНСД у Бијељини истрајати на постављању суштинских питања. "Tо није оно што је потребно Републици Српској, то није оно што је потребно Бијељини и Семберији. Јако је важно да се боримо против тих подјела и то ћемо наставити да радимо и у наредном периоду. Медијски циркус и овај политички ријалити и популизам ће проћи, али ми као организација ћемо наставити у Бијељини да постављамо питања која су сама суштина, а то је - гдје се троше средства?", рекао је Савић. Он је нагласио да ће наставити да позивају институције да раде свој посао, те упитао када ће надлежни градски органи поступити по пресуди Уставног суда Републике Српске и који су наредни кораци? "Све ово што се дешава је очигледан покушај скретања пажње са незаконистости у раду која је на сцени у Бијељини", рекао је Савић. Милан Дакић, посланик у Народној скупштини Републике Српске, истакао је да због посљедњих дешавања у ДЕМОС-у свој политички живот није могао даље да види у тој странци. "Нисам желио да учествујем у свему што се дешава и зато сам одлучио прећи у СНСД. Мислим да кроз мој политички живот у СНСД-у могу више помоћи својој Бијељини, грађанима и оним људима који ме већ 20 година бирају. Tреба то повјерење оправдати, вратити, бити уз грађане, а ја сам то одлучио даље да радим у СНСД-у", рекао је Дакић након састанка. Он је додао да је, заједно са њим, исту одлуку донио и велики број чланова ДЕМОС-а, а многи од њих су били на изборној листи. "Међу онима који су одлучили свој политички пут наставити заједно са мном у СНСД-у су и предсједници мјесних одбора, чланови изборног штаба, одређени број људи који су били на листама", рекао је Дакић. Из СНСД-а Бијељина су поручили да настављају да јачају организацију, а да ће изабрани представници радити на поправљању стандарда грађана кроз иницијативе и приједлоге. Изразили су наду да ће без даљег одлагања доћи до конституисања Скупштине града.

Република Српска

Timeприје 37 минута

БЛАГОЈЕВИЋ: ДОДИК И ВУЧИЋ РАЗВИЈАЈУ ОДЛИЧНЕ ВЕЗЕ С ТРАМПОМ

БЛАГОЈЕВИЋ: ДОДИК И ВУЧИЋ РАЗВИЈАЈУ ОДЛИЧНЕ ВЕЗЕ С ТРАМПОМ

БЕОГРАД, 22. ЈУНА /СРНА/ - Бивши гувернер Илиноиса Род Благојевић изјавио је да предсједник СНСД-а Милорад Додик и предсједник Србије Александар Вучић...

Timeприје 2 сата

ПОЧЕЛИ ГЛАВНИ МЕЧЕВИ ИТФ Ј30 ТУРНИРА

ПОЧЕЛИ ГЛАВНИ МЕЧЕВИ ИТФ Ј30 ТУРНИРА

ДОБОЈ, 22. ЈУНА /СРНА/ - У Добоју су данас почели главни мечеви за ИТФ Ј30 турнир за јуниоре до 18 годинa на којем наступају такмичари из 29 држава са...

Timeприје 4 сата

ДОДИК: ЈАКА И УСПЈЕШНА СРПСКА ГРАДИ СЕ КРОЗ УЛАГАЊЕ У МЛАДЕ

ДОДИК: ЈАКА И УСПЈЕШНА СРПСКА ГРАДИ СЕ КРОЗ УЛАГАЊЕ У МЛАДЕ

БАЊАЛУКА, 22. ЈУНА /СРНА/ - Лидер СНСД-а Милорад Додик истакао је да се јака и успјешна Република Српска гради кроз образовање и улагање у младе.

Timeприје 5 сати

МИНИЋ СУТРА СА МАЦУТОМ У БАЊАЛУЦИ

МИНИЋ СУТРА СА МАЦУТОМ У БАЊАЛУЦИ

БАЊАЛУКА, 22. ЈУНА /СРНА/ - Предсједник Владе Републике Српске Саво Минић разговараће сутра у Бањалуци са предсједником Владе Србије Ђуром Мацутом.

Timeприје 5 сати

ПРАВОВРЕМЕНО ИСПАЉЕНА 41 ПРОТИВГРАДНА РАКЕТА У ПОДРИЊУ И ЛИЈЕВЧЕ ПОЉУ

ПРАВОВРЕМЕНО ИСПАЉЕНА 41 ПРОТИВГРАДНА РАКЕТА У ПОДРИЊУ И ЛИЈЕВЧЕ ПОЉУ

БИЈЕЉИНА, 22. ЈУНА /СРНА/ - Противградна превентива Републике Српске испалила је данас правовремено већ 41 противградну ракету на подручју Подриња и Л...

Timeприје 5 сати

ДВОЈЕ ДЈЕЦЕ ПОГИНУЛИХ БОРАЦА ЗАПОСЛЕНО У ФИЛИЈАЛАМА БИЈЕЉИНА И ИСТОЧНО САРАЈЕВО

ДВОЈЕ ДЈЕЦЕ ПОГИНУЛИХ БОРАЦА ЗАПОСЛЕНО У ФИЛИЈАЛАМА БИЈЕЉИНА И ИСТОЧНО САРАЈЕВО

БИЈЕЉИНА, 22. ЈУНА /СРНА/ - Фонд за пензијско и инвалидско осигурање /ПИО/ Републике Српске одговорио је на јавни позив Владе о запошљавању дјеце поги...

Погледај све

Copyright © 2023 Novinska agencija Republike Srpske - Srna. Sva prava zadržana. Sadržaj ovih stranica se ne smije prenositi bez dozvole i bez navođenja izvora.