Република Српска
17.01.2025
12:15:00
КАРАН: ДАЉЕ РАЗВИЈАТИ СИСТЕМ "ПРОНАЂИ МЕ"
БАЊАЛУКА, 17. ЈАНУАРА /СРНА/ - Министар унутрашњих послова Републике Српске Синиша Каран рекао је да је важно даље развијати систем хитног обавјештавања јавности у случају нестанка малољетног лица "Пронађи ме" у Републици Српској, у смислу укључивања нових субјеката.
Каран је на пријему за чланове стручног тима који су радили на успостављању овог система похвалио њихов и рад Интересорне радне групе Владе Републике Српске. Он је указао на значај постојања овог система у Републици Српској, те изразио наду да неће бити потребе за његово активирање, саопштено је из Министарства унутрашњих послова /МУП/ Српске. Ради општег интереса, побољшања безбједности грађана и имовине, на пријему је разговарано и о могућностима развоја и кориштења платформе за обавјештавања јавности у случају елементарних непогода у Републици Српској. Систем хитног обавјештавања јавности у случају нестанка малољетног лица "Пронађи ме" у Републици Српској активан је од 23. децембра. Овај систем омогућава полицији да хитно, посредством савремених средстава комуникације, о нестанку малољетне особе обавијести јавност.
Република Српска
прије 1 сат
РОЂЕНО 25 БЕБА
БИЈЕЉИНА, 23. ЈУНА /СРНА/ - У Републици Српској у протекла 24 часа рођено је 25 беба - 16 дјевојица и девет дјечака, речено је Срни у породилиштима.
прије 1 сат
МИНИЋ СА МАЦУТОМ У БАЊАЛУЦИ
БАЊАЛУКА, 23. ЈУНА /СРНА/ - Предсједник Владе Републике Српске Саво Минић разговараће данас у Бањалуци са предсједником Владе Србије Ђуром Мацутом.
прије 9 сати
БЛАГОЈЕВИЋ: ДОДИК И ВУЧИЋ РАЗВИЈАЈУ ОДЛИЧНЕ ВЕЗЕ С ТРАМПОМ
БЕОГРАД, 22. ЈУНА /СРНА/ - Бивши гувернер Илиноиса Род Благојевић изјавио је да предсједник СНСД-а Милорад Додик и предсједник Србије Александар Вучић...
прије 11 сати
ПОЧЕЛИ ГЛАВНИ МЕЧЕВИ ИТФ Ј30 ТУРНИРА
ДОБОЈ, 22. ЈУНА /СРНА/ - У Добоју су данас почели главни мечеви за ИТФ Ј30 турнир за јуниоре до 18 годинa на којем наступају такмичари из 29 држава са...
прије 13 сати
ДОДИК: ЈАКА И УСПЈЕШНА СРПСКА ГРАДИ СЕ КРОЗ УЛАГАЊЕ У МЛАДЕ
БАЊАЛУКА, 22. ЈУНА /СРНА/ - Лидер СНСД-а Милорад Додик истакао је да се јака и успјешна Република Српска гради кроз образовање и улагање у младе.
прије 14 сати
МИНИЋ СУТРА СА МАЦУТОМ У БАЊАЛУЦИ
БАЊАЛУКА, 22. ЈУНА /СРНА/ - Предсједник Владе Републике Српске Саво Минић разговараће сутра у Бањалуци са предсједником Владе Србије Ђуром Мацутом.