Република Српска

04.02.2025

Time20:28:00

ДОДИК: ПРВИ ПУТ ИМАМО ПРИЛИКУ ЗА БОЉУ ПОЗИЦИЈУ

ИСТОЧНО НОВО САРАЈЕВО, 4. ФЕБРУАРА /СРНА/ - Предсједник Републике Српске Милорад Додик изјавио је да Српска први пут послије 30 година постојања и борбе за своја права има прилику да у глобалном наративу може да буде позиционирана на неко боље него што је то било до сада.

ИСТОЧНО НОВО САРАЈЕВО, 4. ФЕБРУАРА /СРНА/ - Предсједник Републике Српске Милорад Додик изјавио је да Српска први пут послије 30 година постојања и борбе за своја права има прилику да у глобалном наративу може да буде позиционирана на неко боље него што је то било до сада.



Додик је нагласио да рачуна на промјену у глобалном односу и да то нико не може да оспори. "Tај глобални однос је мијењан са чињеницом да је у Америци повједла струја која је предводи Tрумп и ми смо то подржали", рекао је Додик на јавној трибини у Источном Новом Сарајеву. Додик је навео да је данас разговарао са неким нашим људима, Американцима у Вашингтону, о томе шта треба и како ће се радити у неком наредном времену. "То је чињеница која мијења наративе, односе и нашу саму позицију", рекао је Додик. Додик је напоменуо да да нова америчка администрација на глобалном нивоу промовише оно што и Српска, а то је брига за народ, за државу, суверенистички приступ, а не имагинарни приступ нити прича о томе да у школама дјеце уче да нема мајке која је жена и оца који је мушкарац већ родитељ један и родитељ два. Подсјетио је и да су све вријеме били изложени критикама због тога што није дата сагласност да се Русији уведу санкције, те додао да је поносан на однос који има са руским предсједником. Указао је на шта је све преживљено под америчким санкцијама, са банкама, наводећи да се појављивала неформална структура која је утврдила да ће, уколико банке раде са владиним структурама, онемогућити их да функционишу. "Све је то утицало, али смо нашли начин како ћемо успјешно завршити годину", рекао је Додик. Додик је напоменуо да је Српска наставила са свим својим инвестицијама, да ниједна није обустављена, наводећи да је прошле године било 2,8 милијарди инвестиција. Он је навео да Република остаје ниско задужена са 31 одсто јавног дуга и 34 одсто укупног бруто домаћег производа, као и да има најмањи буџетски деФицит од 0,5 одсто. Предсједник Српске је истакао да се не дугује ниједна плата, пензија, да су све обавезе према добављачима измирене. Додик је истакао да је све то омогућило да странка на чијем је челу, СНСД, прошле године широм Републике Српске на локалним изборима добије начелнике и градоначелнике у 70 одсто локалних заједница, а да у 80 одсто има скупштинску већину. "Tо је импозантан резултат и велика подршка коју ми смо добили од народа. Само неколико мјесеци послије тих избора, губитници покушавају да објасне да је све црно у Републици Српској, да ништа не ваља. Зато ми је драго што видим неке од њих да су овдје дошли да на овај начин водимо дијалог", рекао је Додик и додао да веома поштује што су вечерас ту и опозиционари. Истакао је да веома добро зна да у Републици Српској не теку мед и млијеко, али да не теку ни у мјестима гдје они воде политику. Додик је нагласио да веома добро зна шта може и шта не може да уради у овом времену.

Република Српска

Timeприје 7 сати

БЛАГОЈЕВИЋ: ДОДИК И ВУЧИЋ РАЗВИЈАЈУ ОДЛИЧНЕ ВЕЗЕ С ТРАМПОМ

БЛАГОЈЕВИЋ: ДОДИК И ВУЧИЋ РАЗВИЈАЈУ ОДЛИЧНЕ ВЕЗЕ С ТРАМПОМ

БЕОГРАД, 22. ЈУНА /СРНА/ - Бивши гувернер Илиноиса Род Благојевић изјавио је да предсједник СНСД-а Милорад Додик и предсједник Србије Александар Вучић...

Timeприје 8 сати

ПОЧЕЛИ ГЛАВНИ МЕЧЕВИ ИТФ Ј30 ТУРНИРА

ПОЧЕЛИ ГЛАВНИ МЕЧЕВИ ИТФ Ј30 ТУРНИРА

ДОБОЈ, 22. ЈУНА /СРНА/ - У Добоју су данас почели главни мечеви за ИТФ Ј30 турнир за јуниоре до 18 годинa на којем наступају такмичари из 29 држава са...

Timeприје 10 сати

ДОДИК: ЈАКА И УСПЈЕШНА СРПСКА ГРАДИ СЕ КРОЗ УЛАГАЊЕ У МЛАДЕ

ДОДИК: ЈАКА И УСПЈЕШНА СРПСКА ГРАДИ СЕ КРОЗ УЛАГАЊЕ У МЛАДЕ

БАЊАЛУКА, 22. ЈУНА /СРНА/ - Лидер СНСД-а Милорад Додик истакао је да се јака и успјешна Република Српска гради кроз образовање и улагање у младе.

Timeприје 11 сати

МИНИЋ СУТРА СА МАЦУТОМ У БАЊАЛУЦИ

МИНИЋ СУТРА СА МАЦУТОМ У БАЊАЛУЦИ

БАЊАЛУКА, 22. ЈУНА /СРНА/ - Предсједник Владе Републике Српске Саво Минић разговараће сутра у Бањалуци са предсједником Владе Србије Ђуром Мацутом.

Timeприје 11 сати

ПРАВОВРЕМЕНО ИСПАЉЕНА 41 ПРОТИВГРАДНА РАКЕТА У ПОДРИЊУ И ЛИЈЕВЧЕ ПОЉУ

ПРАВОВРЕМЕНО ИСПАЉЕНА 41 ПРОТИВГРАДНА РАКЕТА У ПОДРИЊУ И ЛИЈЕВЧЕ ПОЉУ

БИЈЕЉИНА, 22. ЈУНА /СРНА/ - Противградна превентива Републике Српске испалила је данас правовремено већ 41 противградну ракету на подручју Подриња и Л...

Timeприје 12 сати

ДВОЈЕ ДЈЕЦЕ ПОГИНУЛИХ БОРАЦА ЗАПОСЛЕНО У ФИЛИЈАЛАМА БИЈЕЉИНА И ИСТОЧНО САРАЈЕВО

ДВОЈЕ ДЈЕЦЕ ПОГИНУЛИХ БОРАЦА ЗАПОСЛЕНО У ФИЛИЈАЛАМА БИЈЕЉИНА И ИСТОЧНО САРАЈЕВО

БИЈЕЉИНА, 22. ЈУНА /СРНА/ - Фонд за пензијско и инвалидско осигурање /ПИО/ Републике Српске одговорио је на јавни позив Владе о запошљавању дјеце поги...

Погледај све

Copyright © 2023 Novinska agencija Republike Srpske - Srna. Sva prava zadržana. Sadržaj ovih stranica se ne smije prenositi bez dozvole i bez navođenja izvora.