Република Српска

28.04.2025

Time16:50:00

СРПСКИ НАРОД У СРПСКОЈ УВИЈЕК МОЖЕ ДА РАЧУНА НА ПОДРШКУ БЕОГРАДА

БЕОГРАД, 28. АПРИЛА /СРНА/ - Српски народ из Републике Српске увијек може да рачуна на подрушку града Београда, поручио је градоначелник Београда Александар Шапић који је данас угостио начелника општине Соколац Страхињу Башевића.

БЕОГРАД, 28. АПРИЛА /СРНА/ - Српски народ из Републике Српске увијек може да рачуна на подрушку града Београда, поручио је градоначелник Београда Александар Шапић који је данас угостио начелника општине Соколац Страхињу Башевића.



Шапић је рекао да му је увијек велико задовољство да угости у Београду госте из Републике Српске, саопштено из прес-службе града Београда. "Као што сам раније говорио, један смо народ и морамо једни друге да чувамо. Могу да рачунају на подршку Београда увек, засигурно док сам ја овде, а надам се да ће и они који буду дошли уместо мене на исти начин да се односе према нашем народу из Републике Српске", истакао је Шапић. Башевић је захвалио Шапићу што је био први српски званичник који је 2022. године посјетио војничко гробље Мали Зејтинлик, те положио вијенац у знак сјећања на око 1.000 страдалих Срба на сарајевском ратишту. "Ви сте први званичник из Србије, после више од 20 година, који је посјетио светињу Сарајевско-романијске регије, а то је гробље Мали Зејтинлик, гдје је сахрањено 969 бораца који су страдали у ратним дешавањима", рекао је Башевић. Он је истакао да ово гробље показује и размјере страдања српског народа, јер су међу страдалим борцима, њих више од 400 били јединци који су славили Михољдан, славу која је њиховом погибијом угашена у овом крају. Башевић је истакао да треба његовати културу сјећања како се такво зло, које је доживио српски народ, више никада не би поновило. "Народ Републике Српске је с љубављу загледан у Србију, посебно у Београд. Његујемо нарочите односе, посебно са Шапићем, који је показао љубав према нашем крају својом првом званичном посјетом", истакао је Башевић. Он је изразио наду да ће сарадња и у будућности бити на оваквом братском и пријатељском нивоу и позвао Шапића да поново посјети Соколац.

Република Српска

Timeприје 55 минута

ПОЖАР У СЕЛУ СЛИВЉА, ВАТРА НЕ ПРИЈЕТИ ОБЈЕКТИМА

ПОЖАР У СЕЛУ СЛИВЉА, ВАТРА НЕ ПРИЈЕТИ ОБЈЕКТИМА

ГАЦКО, 28. ЈУНА /СРНА/ - Ватра је данас запријетила кућама села Сливља код Гацка, али је ситуација тренутно стабилна, рекао је Срни командир гатачких...

Timeприје 26 минута

ФОРМИРАТИ УДРУЖЕЊЕ МЉЕКАРА РАДИ ПОНОВНОГ ПОКРЕТАЊА ОТКУПА МЛИЈЕКА

ФОРМИРАТИ УДРУЖЕЊЕ МЉЕКАРА РАДИ ПОНОВНОГ ПОКРЕТАЊА ОТКУПА МЛИЈЕКА

ВИШЕГРАД, 28. ЈУНА /СРНА/ - У Вишеграду је данас договорено да произвођачи млијека формирају удружење да би били створени услови за поновно успоставља...

Timeприје 22 минута

КАРАН СУТРА О ОБИЉЕЖАВАЊУ 34 ГОДИНЕ ОД СТРАДАЊА СРБА У СРЕДЊЕМ ПОДРИЊУ И БИРЧУ

КАРАН СУТРА О ОБИЉЕЖАВАЊУ 34 ГОДИНЕ ОД СТРАДАЊА СРБА У СРЕДЊЕМ ПОДРИЊУ И БИРЧУ

БАЊАЛУКА, 28. ЈУНА /СРНА/ - Предсједник Републике Српске Синиша Каран одржаће сутра састанак са представницима институција и организација поводом обиљ...

Timeприје 19 минута

ВИШЕ ОД 2.000 БАЈКЕРА НА МЕЂУНАРОДНОМ МОTО-СКУПУ, ПРИСУСТВОВАО И МИНИЋ

ВИШЕ ОД 2.000 БАЈКЕРА НА МЕЂУНАРОДНОМ МОTО-СКУПУ, ПРИСУСТВОВАО И МИНИЋ

ШАМАЦ, 28. ЈУНА /СРНА/ - Тродневни мото-сусрети и прослава 30 година шамачког Мото-клуба "Викинг" окупили су у Шамцу око 2.000 бајкера из више од 160...

Timeприје 14 минута

СЕЛАК: ЗАШТО НЕМА СРБА НА НАЈВИШИМ ФУНКЦИЈАМА У ФБиХ?

СЕЛАК: ЗАШТО НЕМА СРБА НА НАЈВИШИМ ФУНКЦИЈАМА У ФБиХ?

БАЊАЛУКА, 28. ЈУНА /СРНА/ - Министар правде Републике Српске Горан Селак упозорио је да у ФБиХ нема Срба на највишим фунцкијама, док су у Српској заст...

Timeприје 28 минута

ХАПШЕЊЕ У УГЉЕВИКУ ЗБОГ НАНОШЕЊА ТЈЕЛЕСНИХ ПОВРЕДА

ХАПШЕЊЕ У УГЉЕВИКУ ЗБОГ НАНОШЕЊА ТЈЕЛЕСНИХ ПОВРЕДА

БИЈЕЉИНА, 28. ЈУНА /СРНА/ - Лице В. О. из Бијељине ухапшено је у Угљевику због сумње да је једном лицу нанијело повреде.

Погледај све

Copyright © 2023 Novinska agencija Republike Srpske - Srna. Sva prava zadržana. Sadržaj ovih stranica se ne smije prenositi bez dozvole i bez navođenja izvora.