Република Српска

06.10.2025

Time11:01:00

ШЕРАНИЋ: САЧИНИТИ КВАЛИТЕТАН ЗАКОН О ПРИВРЕМЕНОМ ИЗДРЖАВАЊУ ДЈЕЦЕ

БАЊАЛУКА, 6. ОКТОБРА /СРНА/ - Министар здравља и социјалне заштите Републике Српске Ален Шеранић изјавио је да ће ресорно министарство, у складу са закључком Владе Српске, радити на припреми закона о привременом издржавању дјеце, истичући да ово законско рјешење треба да буде квалитетно, спроводиво и реално.

БАЊАЛУКА, 6. ОКТОБРА /СРНА/ - Министар здравља и социјалне заштите Републике Српске Ален Шеранић изјавио је да ће ресорно министарство, у складу са закључком Владе Српске, радити на припреми закона о привременом издржавању дјеце, истичући да ово законско рјешење треба да буде квалитетно, спроводиво и реално.



"Влада Српске је рекла да има јасно опредјељење да закон о привременом издржавању дјеце буде донесен", рекао је Шеранић на конфренцији за новинаре у Бањалуци. Он је навео да је ријеч о компликованој интердисциплинарној материји која се не тиче само сегмента социјалне заштите него и правосудних институција и Министарства правде Српске. "Током предрадњи у вези са формирањем тима који ће радити на доношењу тог закона већ смо разговарали о проблематици која је врло изазовна јер се морају јасно одредити мјере како испоштовати све оно што би у том случају држава имала у облигацији да уради према ономе ко не чини своју законску обавезу", рекао је Шеранић. Он је навео да је у том процесу важно донијети формалноправне одлуке у вези са оним који не чине своју законску обавезу. "Било да је ријеч о кривичној пријави која се подигне против онога ко не плаћа своју обавезу алиментације о привременом издржавању дјеце или да се претходно провјери да ли су испоштоване све судске одлуке које се тичу цијелог процеса", рекао је Шеранић. Он је оцијенио да је значајно то што су се у процес стварања законског рјешења укључили представници Основног суда у Бањалуци, Републичко јавно тужилаштво и Министарство финансија Српске. "Република Српска ће, на иницијативу премијера Саве Минића, радити везано за ту тему", рекао је Шернић. Он је напоменуо да свако законско рјешење мора бити прилагођено систему у Републици Српској. "Бићемо опрезни код припреме таквог закона. Укључићемо цјелокупну јавност у израду закона. Ово треба да буде један од закона који треба да укључи много актера како бисмо дошли до што квалитетнијег, спроводивог и реалног рјешења", истакао је Шеранић. Коментаришући перформанс у Бањалуци једне невладине организације у вези са овом тематиком, Шеранић је рекао да су такве врсте перформанса беспотребне јер говоре о стварима које говори и Влада Српске.

Република Српска

Timeприје 1 сат

ДЕЛЕГАЦИЈА СРПСКЕ ПОСЈЕТИЛА ПРВИ СПЕЦИЈАЛНИ ПУК ПОЛИЦИЈЕ У МОСКВИ

ДЕЛЕГАЦИЈА СРПСКЕ ПОСЈЕТИЛА ПРВИ СПЕЦИЈАЛНИ ПУК ПОЛИЦИЈЕ У МОСКВИ

БАЊАЛУКА, 24. ЈУНА /СРНА/ - Делегација Министарства унутрашњих послова /МУП/ Републике Српске, предвођена министром Жељком Будимиром и директором поли...

Timeприје 43 минута

КАРАН: СРПСКА ГРАДИ БУДУЋНОСТ КРОЗ ЗНАЊЕ

КАРАН: СРПСКА ГРАДИ БУДУЋНОСТ КРОЗ ЗНАЊЕ

БАЊАЛУКА, 24. ЈУНА /СРНА/ - Предсједник Републике Српске Синиша Каран истакао је данас да Република Српска гради будућност кроз знање.

Timeприје 36 минута

САВКОВИЋ ПОСЈЕTИО БИЉАНУ ЧЕКИЋ И ПОЖЕЛИО ЈОЈ БРЗ ОПОРАВАК

САВКОВИЋ ПОСЈЕTИО БИЉАНУ ЧЕКИЋ И ПОЖЕЛИО ЈОЈ БРЗ ОПОРАВАК

КОЗАРСКА ДУБИЦА, 24. ЈУНА /СРНА/ - Начелник општине Козарска Дубица Игор Савковић данас је у приједорској болници посјетио младу Дубичанку Биљану Чеки...

Timeприје 32 минута

МАРИЧИЋ: ГРАЂАНИ СКУПО ПЛАЋАЈУ ПОГУБНО РУКОВОЂЕЊЕ "ВОДОВОДОМ"

МАРИЧИЋ: ГРАЂАНИ СКУПО ПЛАЋАЈУ ПОГУБНО РУКОВОЂЕЊЕ "ВОДОВОДОМ"

БАЊАЛУКА, 24. ЈУНА /СРНА/ - Погубно руковођење бањалучким "Водоводом" данас плаћају Бањалучани тако што плаћају скупљу воду што је посебно апсурдно за...

Timeприје 15 минута

МИНИЋИ СА КОСМЕТА МОЈИ СУ ИСТО КОЛИКО И МИНИЋИ ИЗ РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ

МИНИЋИ СА КОСМЕТА МОЈИ СУ ИСТО КОЛИКО И МИНИЋИ ИЗ РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ

БАЊАЛУКА, 24. ЈУНА /СРНА/ - Предсједник Владе Републике Српске Саво Минић истакао је да ге је данас искрено обрадовао сусрет и разговор са троје дивне...

Timeприје 11 минута

ВЕКИЋ: АФИРМИСАТИ УЛОГУ ЖЕНА У ПРОЦЕСИМА ИЗГРАДЊЕ МИРА И САРАДЊЕ

ВЕКИЋ: АФИРМИСАТИ УЛОГУ ЖЕНА У ПРОЦЕСИМА ИЗГРАДЊЕ МИРА И САРАДЊЕ

БАЊАЛУКА, 24. ЈУНА /СРНА/ - Директор Центра за једнакост и равноправност полова Републике Српске Маја Векић изјавила је данас да су жене и даље недово...

Погледај све

Copyright © 2023 Novinska agencija Republike Srpske - Srna. Sva prava zadržana. Sadržaj ovih stranica se ne smije prenositi bez dozvole i bez navođenja izvora.