Република Српска

20.04.2026

Time23:16:00

ДОДИК: НАСТАВИЋЕМО ДА РАЗВИЈАМО ГРАД

ГРАДИШКА, 20. АПРИЛА /СРНА/ - Лидер СНСД-а Милорад Додик поручио је да је Градишка мјесто великих инфраструктурних пројеката и развоја и да ће републичке и локалне власти наставити да развијају ову локалну заједницу на добробит грађана и Републике Српске.

ГРАДИШКА, 20. АПРИЛА /СРНА/ - Лидер СНСД-а Милорад Додик поручио је да је Градишка мјесто великих инфраструктурних пројеката и развоја и да ће републичке и локалне власти наставити да развијају ову локалну заједницу на добробит грађана и Републике Српске.



"Путеви траже редовно одржавање, санацију, а важно питање је и гранични прелаз. Град је оптерећен овим граничним прелазом, то оптерећује комплетну инфраструктуру и то питање треба рјешавати. Наравно, свима је познато због чега се нови гранични прелаз не отвара", рекао је Додик новинарима након састанка са предсједником Градског одбора СНСД-а Градишка Зораном Аџићем. Он је додао да је разговарано и о ловачком подручју у Подградцима, каменолому, о путним проблемима у Церовљанима и Карајзовцима, те Романовцима у вези са дијелом пута који је остао изопштен из ауто-пута. Додик је захвалио сваком човјеку у Градишци који је годинама са институцијама Републике Српске заједно изграђивао ову локалну заједницу. Он је додао да нико не треба да сумња у добру намјеру СНСД-а да развија ову и остале локалне заједнице. "Градишка поприма свој стари имиџ индустријског града. Мислим да је већ сада прешла пријератни број запослених", навео је Додик. Он је најавио да ће СНСД, са становишта утицаја који има као највећа политичка организација, у наредних мјесец дана, организовати посјету Градишци са највишим својим функционерима, попут предсједника Владе Републике Српске, министрима, директорима јавних предузећа да би разговарали о проблемима који су остали и успјешно их ријешили. Додик је подсјетио да је у претходним годинама много урађено у Градишци, граду који је био изолован. Он је поручио да је СНСД владајућа политичка партија која има највећу подршку народа, која је одговорна за процесе, али и за конкретне животне проблеме. "Наш Градски одбор у Градишци је веома организован, побјеђује на изборима, што значи да народ има повјерење", рекао је Додик и позвао грађане да наставе да вјерују у оно што раде кадрови ове странке и да гласају за СНСД и на сљедећим изборима. Он је навео да СНСД жели да понуди најбоље могуће кадрове и да се покаже да могу да ријеше отворена питања. Додик је рекао да за СНСД не постоји проблем у Градском одбору у Градишци и да неспоразуми који постоје морају бити ријешени. Предсједник Градског одбора СНСД-а Градишка Зоран Аџић изјавио је да је на састанку било ријечи о припреми за предстојеће изборе на којима очекује нову, још увјерљивију побједу. Он је навео да је са руководством странке разговарао о капиталним инвестицијама које ће до краја ове године бити реализоване у интересу грађана и приведника Градишке. "Очекује нас огромна инвестициона година. Град Градишка је већ расписао одређени број тендера, има спремну техничку документацију са грађевинским дозволама и улази у реализацију пројеката", рекао је Аџић, који је и градоначелник Градишке. Он је оцијенио да ће Градишка послије ове инвестиционе фазе добити сасим другачији изглед, те захвалио предсједнику Додику и Влади Републике Српске на безрезервној подршци граду у реализацији великих инвестиција у претходном периоду. "Показали смо у предходних десетак година да водимо рачуна о равномјерном инфраструктурном развоју града, стварању предуслова за привредни развој и отварање радних мјеста. Чињеница да смо од почетка 2019. године до данас отворили нових 2.700 радних мјеста, говори о великом привредном развоју", рекао је Аџић. Састанку су, осим Додика, присуствовали потпредсједници СНСД-а Жељка Цвијановић, Сања Вулић и Мирослав Бојић, те генерални секретар странке Срђан Амиџић.

Република Српска

Timeприје 1 сат

СЕЛАК: ПАЉЕЊЕ ЗАСТАВЕ СРПСКЕ НАПАД НА ИДЕНТИТЕТ НАРОДА, ОЧЕКУЈЕМ ХИТНУ РЕАКЦИЈУ НАДЛЕЖНИХ

СЕЛАК: ПАЉЕЊЕ ЗАСТАВЕ СРПСКЕ НАПАД НА ИДЕНТИТЕТ НАРОДА, ОЧЕКУЈЕМ ХИТНУ РЕАКЦИЈУ НАДЛЕЖНИХ

БАЊАЛУКА, 26. ЈУНА /СРНА/ - Министар правде Републике Српске Горан Селак најоштрије је осудио паљење заставе Републике Српске, оцијенивши да је ријеч...

Timeприје 57 минута

КАРАН: НАСТАВЉАМО РАД НА УНАПРЕЂЕЊУ ОБРАЗОВНОГ СИСТЕМА

КАРАН: НАСТАВЉАМО РАД НА УНАПРЕЂЕЊУ ОБРАЗОВНОГ СИСТЕМА

БАЊАЛУКА, 26. ЈУНА /СРНА/ - Предсједник Републике Српске Синиша Каран истакао је да институције настављају посвећен рад на унапређењу образовног систе...

Timeприје 19 минута

ЂОКИЋ: ПАЉЕЊЕ ЗАСТАВЕ ЧИН МРЖЊЕ И НЕТРПЕЉИВОСТИ

ЂОКИЋ: ПАЉЕЊЕ ЗАСТАВЕ ЧИН МРЖЊЕ И НЕТРПЕЉИВОСТИ

БАЊАЛУКА, 26. ЈУНА /СРНА/ - Скидање и паљење заставе Републике Српске са јарбола уз ентитетску линију између ФБиХ и Републике Српске представља чин мр...

Timeприје 6 минута

УПОЗОРЕЊЕ ГРАЂАНИМА НА НОВИ ОБЛИК ПРЕВАРЕ ЗЛОУПОТРЕБОМ КАРТИЦА

УПОЗОРЕЊЕ ГРАЂАНИМА НА НОВИ ОБЛИК ПРЕВАРЕ ЗЛОУПОТРЕБОМ КАРТИЦА

БАЊАЛУКА, 26. ЈУНА /СРНА/ - Министарство унутрашњих послова Републике Српске упозорава грађане на нови облик преваре злоупотребом платних картица.

Timeприје 8 минута

НЕШИЋ: КАЗНИТИ НЕЉУДЕ КОЈИ СУ ЗАПАЛИЛИ ЗАСТАВУ РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ

НЕШИЋ: КАЗНИТИ НЕЉУДЕ КОЈИ СУ ЗАПАЛИЛИ ЗАСТАВУ РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ

БАЊАЛУКА, 26. ЈУНА /СРНА/ - Предсједник ДНС-а Ненад Нешић рекао је да нељуди који су уз повике "Алаху екбер" запалили заставу Републике Српске, треба...

Timeприје 14 минута

ПРИЈЕМ ЗА БИВШЕ ФУНКЦИОНЕРЕ И ДОБИТНИКЕ НАГРАДА

ПРИЈЕМ ЗА БИВШЕ ФУНКЦИОНЕРЕ И ДОБИТНИКЕ НАГРАДА

ДОБОЈ, 26. JУНA /СРНА/ - Градска управа Добој данас је организовала пријем за бивше носиоце највиших функција извршне и законодавне власти и добитнике...

Погледај све

Copyright © 2023 Novinska agencija Republike Srpske - Srna. Sva prava zadržana. Sadržaj ovih stranica se ne smije prenositi bez dozvole i bez navođenja izvora.