Република Српска

25.04.2026

Time10:23:00

НИНКОВИЋ: ГРАЂАНИ НЕ ТРЕБА ДА ПЛАЋАЈУ ПАРКИНГ, НАПЛАТА НЕЗАКОНИТА

БАЊАЛУКА, 25. АПРИЛА /СРНА/ - Предсједник Скупштине града Бањалука Љубо Нинковић изјавио је Срни да Бањалучани не треба да плаћају паркинг јер, како је навео, тренутна наплата није у складу са законом и одлукама надлежних институција.

БАЊАЛУКА, 25. АПРИЛА /СРНА/ - Предсједник Скупштине града Бањалука Љубо Нинковић изјавио је Срни да Бањалучани не треба да плаћају паркинг јер, како је навео, тренутна наплата није у складу са законом и одлукама надлежних институција.



"Не треба да плаћају паркинг, зато што је тренутна наплата паркинга потпуно незакoнитa и није у складу са одговарајућим законским актима који би могли да буду на суду у корист градске управе. Због тога јасно говорим да грађани не треба да плаћају паркинг", рекао је Нинковић у подкасту Срне. Он је подсјетио да је Уставни суд Републике Српске оборио одлуку о наплати паркинга, нагласивши да градоначелник Бањалуке није имао овлашћење да самостално доноси одлуке о повећању цијена паркинга. "Уставни суд је то оборио и рекао - не можете вршити наплату на такав начин. А не може ни градоначелник донијети повећање цијена без Скупштине", нагласио је Нинковић. МОРА СЕ ФОРМИРАТИ ПРЕДУЗЕЋЕ КОЈЕ ЋЕ НАПЛАЋИВАТИ ПАРКИНГ Према његовим ријечима, проблем је додатно продубљен чињеницом да наплату врши градско одјељење, што није у складу са законом. "Не може одјељење вршити наплату, мора се формирати ново јавно предузеће које ће вршити ту комуналну услугу, односно управљати и наплаћивати паркинг", каже Нинковић. Он је истакао да је формирање јавног предузећа неопходно како би се обезбиједила транспарентност у трошењу новца од паркинга. "Дакле, дајте да се формира јавно предузеће, да новац који долази од грађана, а на рачун наплате паркинга буде транспарентно утрошен", нагласио је Нинковић, додајући да је новац од наплате паркинга до сада ишао у буџет и бивао трошен у разне намјене, и то нетранспарентно. СРЕДСТВА ОД ПАРКИНГА МОГЛА БИТИ УСМЈЕРЕНЕ У ВРТИЋЕ Он је навео да би та средства могла бити усмјерена у рјешавање важних проблема у граду, попут недостатка капацитета у вртићима, или повећања капацитета паркинга у Бањалуци, али да градоначелник не жели такав начин наплате и управљања паркинзима. "Дајте људи да свака марка која се прикупи од паркинга из године у годину иде у изградњу вртића", поручио је Нинковић. Нинковић је упозорио да градска управа може покретати судске поступке против грађана, али да не постоји правни основ за наплату паркинга. "Не може их нико казнити, не може их нико натјерати да плате паркинг. Они могу да покрену одређене судске радње, градска управа, али ће их 100 одсто изгубити јер не постоји ниједан документ који може на суду бити доказ да је градска управа радила по закону. Дефинитивно вас нико не може казнити", истакао је Нинковић.

Република Српска

Timeприје 1 сат

ЗАХВАЛНОСТ НА ПОДРШЦИ ДОДИКУ И МИНИЋУ

ЗАХВАЛНОСТ НА ПОДРШЦИ ДОДИКУ И МИНИЋУ

ДОБОЈ, 27. ЈУНА /СРНА/ - Градоначелник Добоја Борис Јеринић захвалио је предсједнику Милораду Додику и премијеру Сави Минићу који омогућавају да ова л...

Timeприје 1 сат

ДОБОЈ ЈЕ ДАНАС СРЕЂЕН ГРАД

ДОБОЈ ЈЕ ДАНАС СРЕЂЕН ГРАД

ДОБОЈ, 27. ЈУНА /СРНА/ - Предсједник СНСД-а Милорад Додик рекао је да је Добој данас сређен град са бољим укупним животом и инфраструктуром.

Timeприје 1 сат

ВИШКОВИЋ: ВИДОВДАН ИЗНОВА ПОДСЈЕЋА НА ОГРОМНУ ЖРТВУ СРПСКОГ НАРОДА

ВИШКОВИЋ: ВИДОВДАН ИЗНОВА ПОДСЈЕЋА НА ОГРОМНУ ЖРТВУ СРПСКОГ НАРОДА

БАЊАЛУКА, 27. ЈУНА /СРНА/ - Видовдан из године у годину изнова подсјећа на огромну жртву једног народа, поднесену у херојској борби за опстанак и слоб...

Timeприје 1 сат

КОШАРАЦ: ЧУВАМО УСПОМЕНУ НА НАЈБОЉЕ СИНОВЕ РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ

КОШАРАЦ: ЧУВАМО УСПОМЕНУ НА НАЈБОЉЕ СИНОВЕ РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ

ИСТОЧНО САРАЈЕВО, 27. ЈУНА /СРНА/ - Замјеник предсједавајуће Савјета министара Сташа Кошарац поручио је поводом Видовдана, крсне славе Војске Републик...

Timeприје 1 сат

СРПСКА ЈЕ СВЕТИЊА И ТРЕБА ЈЕ УЧИНИТИ МИТОМ

СРПСКА ЈЕ СВЕТИЊА И ТРЕБА ЈЕ УЧИНИТИ МИТОМ

ДОБОЈ, 27. ЈУНА /СРНА/ - Република Српска је светиња и треба је учинити митом, рекао је предсједник Милорад Додик.

Timeприје 58 минута

НА БИЛБОРДЕ ПОСТАВЉЕНЕ ФОТОГРАФИЈЕ СТРАДАЛЕ СРПСКЕ ДЈЕЦЕ У ПОДРИЊУ

НА БИЛБОРДЕ ПОСТАВЉЕНЕ ФОТОГРАФИЈЕ СТРАДАЛЕ СРПСКЕ ДЈЕЦЕ У ПОДРИЊУ

ИСТОЧНО НОВО САРАЈЕВО, 27. ЈУНА /СРНА/ - У Источном Сарајеву постављене су фотографије на билборде страдале српске дјеце у Подрињу уз поруку "У Братун...

Погледај све

Copyright © 2023 Novinska agencija Republike Srpske - Srna. Sva prava zadržana. Sadržaj ovih stranica se ne smije prenositi bez dozvole i bez navođenja izvora.