Република Српска

27.04.2026

Time10:43:00

ОТВОРЕН ЦЕНТАР ЗА ЕДУКАЦИЈУ МЕДИЦИНСКИХ СЕСТАРА

БИЈЕЉИНА, 27. АПРИЛА /СРНА/ - Представници Министарства здравља и социјалне заштите Републике Српске и Фондације "Фами" предали су Дому здравља у Бијељини опрему за Центар за континуирану едукацију и професионално усавршавање медицинских сестара-техничара који је данас отворен у овој здравственој установи.

БИЈЕЉИНА, 27. АПРИЛА /СРНА/ - Представници Министарства здравља и социјалне заштите Републике Српске и Фондације "Фами" предали су Дому здравља у Бијељини опрему за Центар за континуирану едукацију и професионално усавршавање медицинских сестара-техничара који је данас отворен у овој здравственој установи.



Виши стручни сарадник за сестринство у Министарству здравља Српске Мирјана Јанковић истакла је опредијељеност овог министарства претходних осам година да се континуирано улаже у сестринство. Она је подсјетила да су у бијељинском Дому здравља, којем гравитира 150.000 становника, још прије 16 година започете едукације ради јачања сестринства у заједници кроз пројекат пружања патронажних услуга социјално угроженим категоријама, за шта су донирани и опрема и возила. "Низ година медицинске сестре и техничари из Дома здравља Бијељина учествују у свим едукацијама да би усавршили и ојачали сестринске компетенције на добробит пацијентима, како би пружили најбољу и најсавременију здравствену његу", рекла је Јанковићева новинарима. Према њеним ријечима, због велике флуктуација медицинског кадра, нарочито медицинских сестара и техничара, Влада Републике Српске и Министарство здравља препознали су потребу отварања едукативних центара да би се медицинске сестре које долазе што прије оспособиле за рад са пацијентима на терену. Бијељински центар је трећи отворен у Републици Српској, навела је Јанковићева, након центара у Универзитетском клиничком центру у Бањалуци и болници у Требињу, а услиједиће отварање ових центара у Добоју, Приједору, Костајници и Палама. Директор Дома здравља Бијељина Данијела Ђукин захвалила је за континуирану подршку здравственом систему Министарству здравља и социјалне заштите Републике Српске, партнерима из Фондације "Фами", као и Влади Швајцарске. Она је подсјетила да је ова здравствена установа већ 15 година едукативна база Медицинског факултета у Фочи за младе љекаре на специјализацији из породичне медицине и истакла да је част што су препознати као јединствен дом здравља. "Центар за континуирану едукацију и професионално усавршавање медицинских сестара-техничара који је отворен у Бијељини биће простор и за размјену знања, јачање компетенција медицинских техничара и праћење савремених трендова у сестринству", истакла је Ђукинова. Према њеним ријечима, 460 запослених у бијељинском Дому здравља чини снажан стуб одбране становништва од сваке болести и кроз континуиране едукације јача сестринство и цијели здравствени систем. Менаџер пројекта "Јачање сестринства у БиХ" Един Фишековић рекао је новинарима да је сестринство виталан кадар и да је јака, организована сестринска професија важна за одржавање и развоја сваког здравственог система. Он је похвалио досадашњу сарадњу и рад Дома здравља Бијељина, као и сарадњу и подршку Министарства здравља и социјалне заштите Републике Српске - кључног партнера у организацији пројеката за јачање примарне здравствене заштите. Главна сестра у Дому здравља Бијељина Татјана Перић је на отварању едукативног центра за професионално усавршавање медицинских сестара и техничара истакла да то није само опрема и простор, већ јасан показатељ да је улагање у сестринску професију препознато као приоритет. "Кроз овај едукативни центар јачаћемо медицинске сестре, тиме и здравствени систем за пружање квалитете и сигурне здравствене заштите за кориснике наших здравствених услуга", рекла је Перићева.

Република Српска

Timeприје 1 сат

ЖЕНА СКОЧИЛА СА МОСТА, СПАСИЛИ ЈЕ ГРАЂАНИ

ЖЕНА СКОЧИЛА СА МОСТА, СПАСИЛИ ЈЕ ГРАЂАНИ

БАЊАЛУКА, 27. ЈУНА /СРНА/ - Женска особа скочила је данас са Градског моста у Бањалуци и спасена је захваљујући грађанима који су се налазили у близин...

Timeприје 1 сат

ВАTРОГАСЦИ ОД ВАTРЕ БРАНЕ КУЋЕ У СЕЛУ СЕДЛАРИ

ВАTРОГАСЦИ ОД ВАTРЕ БРАНЕ КУЋЕ У СЕЛУ СЕДЛАРИ

TРЕБИЊЕ, 27. ЈУНА /СРНА/ - Ватра се у селу Седлари код Tребиња приближила на око 150 метара од кућа, али ситуација је под контролом, изјавио је Срни к...

Timeприје 47 минута

ОТВОРЕН МЕЂУНАРОДНИ ПЛИВАЧКИ МИТИНГ У БАЊАЛУЦИ

ОТВОРЕН МЕЂУНАРОДНИ ПЛИВАЧКИ МИТИНГ У БАЊАЛУЦИ

БАЊАЛУКА, 27. ЈУНА /СРНА/ - Међународни пливачки митинг "Борац НЛБ гранд челенџ 2026" отворен је на Градском олимпијском базену у Бањалуци, а такмичи...

Timeприје 40 минута

КАРАН: НАСТАВЉАМО ДА УНАПРЕЂУЈЕМО ОБРАЗОВАЊЕ У СРПСКОЈ

КАРАН: НАСТАВЉАМО ДА УНАПРЕЂУЈЕМО ОБРАЗОВАЊЕ У СРПСКОЈ

БАЊАЛУКА, 27. ЈУНА /СРНА/ - Предсједник Републике Српске Синиша Каран истакао је да се наставља унапређивање образовања у Српској.

Timeприје 12 минута

ОСТОЈИЋ: СРПСКА ИСТОРИЈА САТКАНА ОД БИТАКА ЗА ОДБРАНУ СЛОБОДЕ

ОСТОЈИЋ: СРПСКА ИСТОРИЈА САТКАНА ОД БИТАКА ЗА ОДБРАНУ СЛОБОДЕ

БАЊАЛУКА, 27. ЈУНА /СРНА/ - Српска историја саткана је од многих битака за одбрану огњишта и слоборе, рекао је данас министар рада и борачко-инвалидск...

Timeприје 1 сат

ДОНАЦИЈОМ ИТ ОПРЕМЕ ОСНОВНОЈ ШКОЛИ "ВЕСЕЛИН МАСЛЕША" У ФОЧИ СТВАРАЈУ СЕ БОЉИ УСЛОВИ

ДОНАЦИЈОМ ИТ ОПРЕМЕ ОСНОВНОЈ ШКОЛИ "ВЕСЕЛИН МАСЛЕША" У ФОЧИ СТВАРАЈУ СЕ БОЉИ УСЛОВИ

БАЊАЛУКА, 27. ЈУНА /СРНА/ - Предсједник Милорад Додик рекао је да се донацијом ИТ опреме Основној школи "Веселин Маслеша" у Фочи стварају бољи услове...

Погледај све

Copyright © 2023 Novinska agencija Republike Srpske - Srna. Sva prava zadržana. Sadržaj ovih stranica se ne smije prenositi bez dozvole i bez navođenja izvora.