Република Српска

05.05.2026

Time10:35:00

РАТНИ ЈУНАК У НОВОЈ КУЋИ У ПРИБОЈУ

ЛОПАРЕ, 5. МАЈА /СРНА/ - Демобилисани борац Војске Републике Српске /ВРС/ Владо Томић, којем је солидарношћу изграђена кућа у Прибоју код Лопара, захвалио је свим људима који су учествовали у акцији која њему много значи.

ЛОПАРЕ, 5. МАЈА /СРНА/ - Демобилисани борац Војске Републике Српске /ВРС/ Владо Томић, којем је солидарношћу изграђена кућа у Прибоју код Лопара, захвалио је свим људима који су учествовали у акцији која њему много значи.



Томић/53/ је акцију, захваљујући којој је добио кров над главом, описао ријечима "народ устао", истичући да је ово примјер народне слоге. Министар рада и борачко-инвалидске заштите Републике Српске Радан Остојић посјетио је данас Томића за којег је рекао да је херој Одбрамбено-отаџбинског рата, припадник Интервентне јединице, једанаесто у породици са петнаесторо дјеце, од којих су петорица браће били ВРС. Остојић је нагласио значај наталитета који је гарант опстанка народа. "Некада нас је то красило и у будућности треба да нас краси, ако желимо да опстанемо и живимо на овим просторима. Мислим да је то основни проблем друштва на којем сви морамо да радимо, да повећамо наталитет, јер џаба све ако не будемо имали дјеце", рекао је Остојић новинарима. Према његовим ријечима, изградњу куће помогли су са 10.000 КМ Фондација "Помоћ" Борачке организације Републике Српске, општина Лопаре, Општинска борачка организација и бројни људи добре воље и предузећа. Остојић је Томићу пожелио још да се ожени, како би акција имала сјајан крај. Руководилац Фондације "Помоћ" Бранко Граховац рекао је новинарима да је стамбено збрињавање припадника борачких категорија један од њихових приоритета широм Републике Српске. Ристо Радић, предсједник Општинске борачке организације Лопаре, каже да је иницијатива за изградњу куће Томићу једна у низу сличних које организују на овом подручју и најавио да ће они финансирати још и постављање фасаде на кући.

Република Српска

Timeприје 55 минута

ПОЖАР У СЕЛУ СЛИВЉА, ВАТРА НЕ ПРИЈЕТИ ОБЈЕКТИМА

ПОЖАР У СЕЛУ СЛИВЉА, ВАТРА НЕ ПРИЈЕТИ ОБЈЕКТИМА

ГАЦКО, 28. ЈУНА /СРНА/ - Ватра је данас запријетила кућама села Сливља код Гацка, али је ситуација тренутно стабилна, рекао је Срни командир гатачких...

Timeприје 26 минута

ФОРМИРАТИ УДРУЖЕЊЕ МЉЕКАРА РАДИ ПОНОВНОГ ПОКРЕТАЊА ОТКУПА МЛИЈЕКА

ФОРМИРАТИ УДРУЖЕЊЕ МЉЕКАРА РАДИ ПОНОВНОГ ПОКРЕТАЊА ОТКУПА МЛИЈЕКА

ВИШЕГРАД, 28. ЈУНА /СРНА/ - У Вишеграду је данас договорено да произвођачи млијека формирају удружење да би били створени услови за поновно успоставља...

Timeприје 22 минута

КАРАН СУТРА О ОБИЉЕЖАВАЊУ 34 ГОДИНЕ ОД СТРАДАЊА СРБА У СРЕДЊЕМ ПОДРИЊУ И БИРЧУ

КАРАН СУТРА О ОБИЉЕЖАВАЊУ 34 ГОДИНЕ ОД СТРАДАЊА СРБА У СРЕДЊЕМ ПОДРИЊУ И БИРЧУ

БАЊАЛУКА, 28. ЈУНА /СРНА/ - Предсједник Републике Српске Синиша Каран одржаће сутра састанак са представницима институција и организација поводом обиљ...

Timeприје 19 минута

ВИШЕ ОД 2.000 БАЈКЕРА НА МЕЂУНАРОДНОМ МОTО-СКУПУ, ПРИСУСТВОВАО И МИНИЋ

ВИШЕ ОД 2.000 БАЈКЕРА НА МЕЂУНАРОДНОМ МОTО-СКУПУ, ПРИСУСТВОВАО И МИНИЋ

ШАМАЦ, 28. ЈУНА /СРНА/ - Тродневни мото-сусрети и прослава 30 година шамачког Мото-клуба "Викинг" окупили су у Шамцу око 2.000 бајкера из више од 160...

Timeприје 14 минута

СЕЛАК: ЗАШТО НЕМА СРБА НА НАЈВИШИМ ФУНКЦИЈАМА У ФБиХ?

СЕЛАК: ЗАШТО НЕМА СРБА НА НАЈВИШИМ ФУНКЦИЈАМА У ФБиХ?

БАЊАЛУКА, 28. ЈУНА /СРНА/ - Министар правде Републике Српске Горан Селак упозорио је да у ФБиХ нема Срба на највишим фунцкијама, док су у Српској заст...

Timeприје 28 минута

ХАПШЕЊЕ У УГЉЕВИКУ ЗБОГ НАНОШЕЊА ТЈЕЛЕСНИХ ПОВРЕДА

ХАПШЕЊЕ У УГЉЕВИКУ ЗБОГ НАНОШЕЊА ТЈЕЛЕСНИХ ПОВРЕДА

БИЈЕЉИНА, 28. ЈУНА /СРНА/ - Лице В. О. из Бијељине ухапшено је у Угљевику због сумње да је једном лицу нанијело повреде.

Погледај све

Copyright © 2023 Novinska agencija Republike Srpske - Srna. Sva prava zadržana. Sadržaj ovih stranica se ne smije prenositi bez dozvole i bez navođenja izvora.